Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Wyjątkowy gest Ferrari dla ofiar powodzi. 1 mln euro na cele humanitarne

Ferrari nie jest obojętne na tragedię, jaka dotknęła region Emilia Romagna, który od kilku dni walczy z powodzią. Firma, która ma swoją siedzibę właśnie w tej części Włoch, przygotowała 1 mln euro na pomoc potrzebującym.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
tor Imola Materiały prasowe / Ferrari / Na zdjęciu: tor Imola
Formuła 1 i FIA w porozumieniu z zespołami zgodziły się odwołać tegoroczne GP Emilia Romagna na torze Imola. Decyzja została podjęta ze względu na powódź, jaka nawiedziła centralne Włochy. Żywioł doprowadził do śmierci co najmniej dziewięciu osób, a kilkanaście tysięcy osób zostało ewakuowanych ze swoich domów. Nawet sam tor został częściowo zalany, gdyż w jego granicy przepływa rzeka Santerno.

Zalanie toru Imola sprawiło, że jeszcze we wtorek wydano zakaz wchodzenia do padoku. W czwartek został on cofnięty, aby pracownicy ekip F1 mogli spakować sprzęt i przygotować go do transportu na kolejny wyścig - GP Monako (26-28 maja).

Obojętne na tragedię, jaka spotkała mieszkańców centralnej części Włoch, nie jest Ferrari. Zespół, który ma siedzibę w Maranello w regionie Emilia Romagna, przekazał 1 mln euro na rzecz lokalnej Agencji Bezpieczeństwa Terytorialnego i Ochrony Ludności.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za bramka! I to dzięki... kibicowi

Pieniądze, zgodnie z oświadczeniem Ferrari, zostaną przekazane miejscowej ludności i mają wspomóc odbudowę infrastruktury, z uwzględnieniem zasobów hydrogeologicznych.

- W trudnych czasach Ferrari zawsze wspierało swoją społeczność. Chcieliśmy zapewnić konkretną i natychmiastową odpowiedź na najpilniejsze potrzeby ludności regionu Emilia Romagna, który został dotknięty katastrofą ekologiczną - przekazał Benedetto Vigna, dyrektor generalny Ferrari.

Fatalne skutki powodzi i odwołanie GP Emilia Romagna sprawiają, że wyścig na Imoli najprawdopodobniej nie dojdzie do skutku w 2023 roku. Wynika to z faktu, że kalendarz europejskiej części sezonu F1 jest niezwykle napięty.

Czytaj także:
Sezon F1 krótszy o jeden wyścig? Nowe informacje po odwołaniu GP Emilia Romagna
Zamieszanie w F1. Zapadła decyzja ws. GP Monako

Czy doceniasz gest Ferrari?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
 • DragonEnterQt Zgłoś komentarz
  @Norat: Przecież wiadomo, że pozer hamster jest tylko mocny w gębie. Szkoda, że nie na torze, co widać po jego słabiutkich występach. To tylko dowodzi, że te wszystkie nic nie warte
  Czytaj całość
  tytuły zgarnął jeżdżąc spacerkiem. Bolidem z innej ligi.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×