Kolejny Polak na drodze do F1. Świetna informacja z Wielkiej Brytanii!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: Tymoteusz Kucharczyk
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: Tymoteusz Kucharczyk
zdjęcie autora artykułu

Tymoteusz Kucharczyk wygrywał wyścigi hiszpańskiej F4, po czym przeniósł się do brytyjskiej serii GB3 Championship. Młody Polak w minionym sezonie przeszedł na Wyspach chrzest bojowy. Teraz czeka go kolejny rok w serii, która jest kuźnią talentów F1.

W tym artykule dowiesz się o:

Tymoteusz Kucharczyk udowodnił w minionych sezonach, że przesiadka z kartingu do samochodów jednomiejscowych nie sprawiła mu żadnych problemów. W 2022 roku zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej hiszpańskiej Formuły 4, a w poprzednim regularnie punktował i dwa razy stawał na podium wyścigów GB3 Championship, gdzie poziom jest znacznie wyższy.

Młody Polak będzie kontynuował starty w najważniejszej serii juniorskiej w Wielkiej Brytanii. Właśnie podpisał kontrakt z zespołem HiTech, który chce odzyskać mistrzowski tytuł w sezonie 2024. Ponadto umowa zawodnika z zespołem przewiduje wieloletnią współpracę, która daje olbrzymie możliwości rozwoju w przyszłości, w tym starty w Formule 3. To jeden z ostatnich etapów na drodze do Formuły 1.

- Tymek w ostatnich dwóch latach wielokrotnie udowadniał swój talent i prędkość. Dlatego nie możemy się doczekać pierwszej rundy GB3 Championship 2024 i nie mamy wątpliwości, że wspólnie będziemy osiągać wspaniałe wyniki w nadchodzącym sezonie - powiedział po podpisaniu kontraktu Phil Blow, menedżer brytyjskiego zespołu.

ZOBACZ WIDEO: Co z przyszłością Patryka Dudka? Piotr Baron zabrał głos

Z kolei podopieczny akademii Orlen Team nie ukrywał radości związanej z zawarciem kontraktu z czołową ekipą brytyjskiej serii wyścigowej. HiTech ma na swoim koncie liczne sukcesy w Formule 2 i Formule 3. To w tam wychowywali się tacy kierowcy jak George Russell, Liam Lawson, Antonio Felix da Costa i wielu innych.

- Jestem podekscytowany ogłoszeniem współpracy z HiTech. To czołowy zespół GB3 Championship, który zawsze walczy o najwyższe cele nie tylko w tej serii. Możliwość ścigania się dla tak utytułowanego zespołu to duża dawka motywacji dla mnie. Zebrałem cenne doświadczenie w zeszłym roku i mam nadzieję, że to pozwoli walczyć o mistrzowski tytuł w sezonie 2024. Chciałbym raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają i umożliwiają rozpoczęcie tego kolejnego, ważnego etapu w mojej karierze oraz patronom, którzy pomogli mi dokończyć poprzedni sezon. Trzymajcie mocno kciuki i śledźcie moje zmagania w GB3! - przekazał kierowca z Polski.

Mistrzostwa GB3 Championship to jedna z najważniejszych serii samochodów jednomiejscowych, rozgrywana na najsłynniejszych torach Wielkiej Brytanii i innych krajach Europy. Sezon 2024 będzie składać się z ośmiu rund, w czasie których zostaną rozegrane 24 wyścigi.

Czytaj także: - Kto nowym szefem Red Bulla? Ruszyła giełda nazwisk - Koniec z klauzulą w umowie Verstappena. Red Bull pożałuje tej decyzji?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty