WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Pirelli podało mieszanki ogumienia na trzy ostatnie wyścigi sezonu 2013

Firma Pirelli, dostawca ogumienia do Formuły 1, podała rodzaje mieszanek na ostatnie trzy wyścigi sezonu - Abu Zabi, USA, Brazylia.
Andrzej Prochota
Andrzej Prochota

W Abu Zabi zespoły będą korzystać z pośrednich opon P Zero "białych" i miękkich P Zero "żółtych". Na debiutujący w kalendarzu wyścig o Grand Prix USA Pirelli przywiezie twarde ogumienie P Zero "srebrne" i pośrednie P Zero "białe". Taka sama kombinacja - twarde i pośrednie będzie używana w Brazylii.

Wyścig w Abu Zabi odbywa się późnym popołudniem i wieczorem, przy obniżającej się temperaturze. Chociaż okrążenie składa się z różnorodnych zakrętów, pokonywanych z różnymi prędkościami, nawierzchnia jest dość gładka, a degradacja pozostaje na niskim poziomie. Dlatego pośrednia i miękka mieszanka są idealnym wyborem.

Zawody w Austin odbędą się po raz pierwszy, a z danych symulacyjnych opracowanych latem przez inżynierów Pirelli wynika, że twarde i pośrednie opony będą najlepiej odpowiadały zróżnicowanym wymaganiom stawianym przez ten tor. Konserwatywny dobór mieszanek na wyścig na nowym torze zapewnia pokrycie każdej ewentualności. Podczas niedawnej wizyty inżynierowie Pirelli ustalili, że ogumienie będzie poddawane dużym siłom, a ponadto będzie pracowało w wysokich temperaturach.

Dla odmiany tor Interlagos jest znany z wysokich wymagań stawianych przed oponami, za sprawą dużych zmian poziomów, szybkich łuków oraz pokaźnych obciążeń, jakim poddawana jest struktura ogumienia. Dlatego twarda i pośrednia mieszanka jest także najlepszym wyborem na ostatni wyścig sezonu 2012.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa Pirelli

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×