Jaki skład nowego zespołu Haas Formula?

Haas Formula ma nadzieję połączyć rutynę z młodością tworząc skład swojego zespołu. Amerykańska stajnia zamierza promować młode talenty z własnego kraju.

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Założyciel nowego zespołu Formuły 1 Gene Haas podkreślił, że nie zna jeszcze daty przyłączenia nowej ekipy do stawki. W grę wchodzi sezon 2015 lub kolejny. Haas zdradził jednak jak może wyglądać skład nowego teamu.

- Chcielibyśmy mieć doświadczonego kierowcę z Formuły 1, który jest zaznajomiony z aktualnymi regulacjami technicznymi odnośnie silnika, ponieważ zmieniły się one w porównaniu do poprzedniego sezonu - wyznał Haas.

- W przyszłości marzyłby się nam skład, w którym jednym z kierowców będzie młody utalentowany Amerykanin. To byłaby idealna sytuacja - dodał.

Haas, który jest również współwłaścicielem zespołu w serii NASCAR zaprzeczył, że którykolwiek z jego obecnych kierowców spróbuje sił w Formule 1. - Nigdy nie brałem po uwagę takiej opcji. Przejście z NASCAR do Formuły 1 to prawdziwe wyzwanie. Wątpię, aby ktoś był w stanie rywalizować na dobrym poziomie w obu tych seriach - uważa 62-latek.

Barwy teamu Stewart-Haas Racing w serii NASCAR reprezentują Kevin Harvick, Danica Patrick oraz Kurt Busch.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Gene Haas rozmawia z Dallarą. Silniki od Mercedesa lub Ferrari?

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×