Red Bull Racing postraszył Mercedes GP przed kwalifikacjami

Podczas trzeciej sesji treningowej najszybszy okazał się Lewis Hamilton, który minimalnie wyprzedził Daniela Ricciardo. Na trzecim miejscu uplasował się Nico Rosberg.

Tylko 0.050 sekundy zabrakło Danielowi Ricciardo, aby wygrać trzeci trening przed samymi kwalifikacjami. Ostatecznie sesja padła łupem Lewisa Hamiltona, który wyprzedził jeszcze Nico Rosberga. Na czwartym miejscu uplasował się Sebastian Vettel, który do Brytyjczyka stracił prawie pół sekundy. [ad=rectangle] Bardzo dobrze spisali się kierowcy Ferrari, który zajęli kolejne miejsca. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze zawodnicy Force India oraz Toro Rosso. Poniżej oczekiwań spisał się Romain Grosjean oraz Pastor Maldonado, którzy zajęli pozycje w dolnej części tabeli.

Trzeci trening przebiegł spokojnie, a kierowcy zaliczyli sporo okrążeń w ciągu godzinnej jeździe po ulicach Monte Carlo. Nie doszło do żadnych incydentów, dopiero w końcówce treningu na kilkanaście sekund została wywieszona żółta flaga z powodu wyjazdu Jean-Éric Vergne w bezpieczną strefę.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Kwalifikację rozpoczną się o godzinie 14:00. Portal SportoweFakty.pl przeprowadzi relację LIVE. Zapraszamy.