Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Williams złożył odwołanie ws. Massy

Ekipa z Grove nie jest pogodzona z decyzją odnośnie do dyskwalifikacji Felipe Massy z Grand Prix Brazylii. Williams Martini Racing złożył odwołanie i przedstawił własne wyniki temperatury opon.
Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
PAP / PAP

Kierowca Williamsa stracił ósme miejsce wywalczone w niedzielnym wyścigu o GP Brazylii na torze Interlagos po tym, jak sędziowie przeprowadzili dochodzenie w sprawie przekroczenia temperatury opon w jego bolidzie.

Samochód Felipe Massy został sprawdzony kilka minut przed rozpoczęciem wyścigu w Brazylii. Sędziowie już wówczas poinformowali zespół Williams Martini Racing, że temperatura prawej tylnej opony ma 137 stopni Celsjusza i znacznie przekracza ustaloną normę.

Jednak istnieje szansa, że Brazylijczyk wróci do tabeli z wynikami. - Złożyliśmy odwołanie. Zrobiliśmy trzy niezależne odczyty i każdy wskazywał, że temperatura była w granicach określonych przez Pirelli. Wyjaśniono nam, że nasze pomiary mogą być jedynie punktem odniesienia, bowiem liczy się wynik zmierzony przez FIA. Jednak dane z jednego czujnika pochodzą z takiego samego urządzenia, jakiego użyli sędziowie podczas kontroli. Pozostałe dwa były niezależne - powiedział Rob Smedley.

Czyj odczyt po niedzielnym wyścigu okaże się prawidłowy? / fot. Pirelli Czyj odczyt po niedzielnym wyścigu okaże się prawidłowy? / fot. Pirelli
- Ostatni wynik, jaki udało nam się zmierzyć ukazał temperaturę 104 stopni Celsjusza (dopuszcza się 110 stopni) - dodał. Chcemy wiedzieć, gdzie jest problem, ponieważ nasze trzy pomiary ani trochę nie zbliżyły się do wyniku od FIA - zakończył Smedley.

Kolejnym argumentem Williamsa ma być fakt, że gdyby temperatura rzeczywiście była przekroczona, to podwyższone powinno być także ciśnienie w oponie, który wyniosło zaledwie 0,1 PSI.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Odwołanie Williamsa będzie skuteczne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
autosport.com
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×