Kokpit Kibice

Pirelli podało opony na Grand Prix USA

Firma Pirelli dostarczy trzy mieszanki - pośrednią, miękką i supermiękką na osiemnastą rundę sezonu 2016 w Formule 1, rozgrywaną w USA, (21-23 października) na torze Austin.
Andrzej Prochota
Andrzej Prochota

Na GP USA dostępne będą opony pośrednie "białe", miękkie "żółte" oraz supermiękkie "czerwone". Pirelli wyznaczyło także następujące opony, które muszą być wykorzystane podczas wyścigu: jeden zestaw P Zero "białych" i jeden zestaw miękkich P Zero "żółtych".

Każdy kierowca musi mieć dwa zestawy do dyspozycji na wyścig i musi skorzystać przynajmniej z jednego z nich. Opony wyznaczone na segment Q3 w kwalifikacjach to jeden zestaw supermiękkich P Zero "czerwonych".

W myśl nowych przepisów na sezon 2016 każdy kierowca musi na sesję Q3 zachować jeden komplet z najbardziej miękkiej mieszanki spośród trzech nominowanych. Ci kierowcy, którzy zakwalifikują się w czołowej dziesiątce, muszą zwrócić ten komplet po zakończeniu czasówki, a pozostali zachowują go na wyścig - tak jak ma to miejsce obecnie.

Zespoły mogą dowolnie wybrać pozostałe 10 zestawów spośród wymienionych trzech rodzajów, łącznie na każdy samochód przypada 13 kompletów na weekend.

ZOBACZ WIDEO Ewa Swoboda: Liczę, że mistrzostwa będą dobrym treningiem przed Rio (źródło TVP)

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa Pirelli

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×