Lewis Hamilton ucieka Sebastianowi Vettelowi w mistrzostwach. Zobacz klasyfikacje generalne

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: Lewis Hamilton
Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: Lewis Hamilton

Lewis Hamilton powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej kierowców po piątej wygranej w sezonie na węgięrskim torze Hungaroring. Mimo zdobyczy punktowej na Węgrzech, ósmą pozycję stracił Fernando Alonso.

Lewis Hamilton dzięki świetnej jeździe dowiózł do mety pierwsze miejsce po starcie z pole position na Węgrzech. Brytyjczyk stanął na podium obok duetu Ferrari i przede wszystkim swojego największego przeciwnika Sebastiana Vettela.

Lider zespołu Scuderii wywalczył drugi stopień podium, mimo startu z czwartego pola. Na trasie udało mu się pokonać partnera zespołowego i trzeciego w wyścigu Kimiego Raikkonena oraz Valtteriego Bottasa, który finiszował ostatecznie piąty.

W klasyfikacji generalnej Hamilton ma 24 punkty przewagi nad Vettelem, co pozwala mu w spokoju udać się na czterotygodniową wakacyjną przerwę w Formule 1. Trzeci w klasyfikacji Raikkonen traci do lidera juz 67 punktów.

Niewiele swoją przewagę nad Ferrari w klasyfikacji konstruktorów powiększył Mercedes. Niemiecki zespół opuszcza Węgry z 35 punktami. Dwa oczka mniej wywalczyli Włosi. Na piątym miejscu umocnił się Haas F1 Team, który przed wyścigiem na Hungaroringu miał tyle samo punktów co Force India.

W zestawieniu kierowców doszło do dwóch zmian w klasyfikacji generalnej. Ósme miejsce kosztem Kevina Magnussena stracił Fernando Alonso. Duńczyk ukończył GP Węgier na 7. miejscu, właśnie przed kierowcą McLarena. Na 11. miejsce z 12. awansował Carlos Sainz jr.. Hiszpan wyprzedził Estebana Ocona. Co ciekawe według mediów wspomniana dwójka ma rywalizować o kontrakt w Renault na sezon 2019.