WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Formuła 1 musi się pospieszyć ze zmianami. Zespoły nie chcą czekać

W 2021 roku Formułę 1 czeka prawdziwa rewolucja. Właściciel serii, Liberty Media planuje zmiany dotyczące bolidów, limitów budżetowych i gospodarowania przychodami. Zespoły potrzebują czasu, aby przygotować się do nowych realiów.
Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Materiały prasowe / Ferrari / Na zdjęciu: Sebastian Vettel na czele wyścigu

Szef ekipy Haas, Gunther Steiner zaznacza, że szczegółowe informacje dotyczące wymogów i zmian powinny być znane już w styczniu tego roku. - Musimy wiedzieć, jak to ma wyglądać. Nie może być tak, że do rewolucji pozostało kilkanaście miesięcy, a my nie posiadamy żadnych informacji. Potrzebujemy konkretnych wytycznych i dat. To pomoże nam zaplanować nasze działania i punkty, na których warto się skupić - powiedział.

- Aktualnie nie wygląda na to, żebyśmy mieli zostać poinformowani o czymkolwiek. W styczniu musimy się czegoś konkretnego dowiedzieć, bo inaczej wdrożenie planów będzie niemożliwe. Nie wystarczy nam rok, żeby się przygotować. Przepisy zmieniają się radykalnie i potrzebny jest nam czas - wyjaśnił Steiner.

Limit budżetowy może zmusić zespołu do ograniczenia liczby pracowników. - Jeśli będziemy musieli zmniejszyć koszty, to spowoduje mniejszą ilość rąk do pracy. Pojawi się konieczność jeszcze bardziej precyzyjnego planowania wszystkiego, bo na błędy nie można sobie już pozwolić - zaznaczył szef Haasa.

W związku z tym, że umowy komercyjne zespołów z właścicielem serii wygasają po zakończeniu sezonu 2020, dopiero wtedy Liberty Media może zmienić zasady takie jak dystrybucja przychodów. Gunther Steiner uważa, że Formuła 1 poprawiła się w wielu aspektach, w tym pod względem oglądalności. - W pewnych tematach widać postęp - powiedział.

- Szkoda, że w kwestii przepisów na 2021 wciąż nie mamy jasności. Tak czy inaczej uważam, że Liberty Media wykonuje kawał dobrej roboty. Są obszary, w których musimy dać im nieco więcej czasu. Czynią inwestycje, co odczuwamy, ponieważ nasze przychody są mniejsze, ale liczymy na to, że wszyscy na tym zyskamy. Jeśli chodzi o zmiany, to nie jest możliwe, aby zadowolić wszystkich - zakończył.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 98. Włodzimierz Zientarski: Powrót Kubicy to w pewnym sensie medyczny cud

Czy uważasz, że rewolucja w F1 wpłynie korzystnie na poziom widowiska?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
racefans.net

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×