F1. Robert Kubica może pojechać w wyścigu. Wszystko za sprawą koronawirusa

Robert Kubica może w roku 2020 wystąpić w wyścigu F1. To efekt decyzji Formuły 1, która postanowiła, że nawet wykrycie koronawirusa u jednego z kierowców nie odwoła Grand Prix. W takiej sytuacji szansę dostawać będzie rezerwowy.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera

Zapomniana instytucja rezerwowego

W Formule 1 instytucja rezerwowego funkcjonuje od lat, ale została nieco zapomniana przez spore grono kibiców, bo ekipy bardzo rzadko sięgają po trzeciego kierowcę w wyścigu. Jest to podyktowane tym, że poziom bezpieczeństwa w F1 wzrósł i kierowcy rzadko odnotowują poważniejsze urazy.

Dodatkowo, nawet jeśli zmagają się z chorobą, to za wszelką cenę nie chcą oddać miejsca w kokpicie. Kimi Raikkonen w sierpniu 2019 roku, mimo kontuzji nogi, postanowił wystąpić w Grand Prix Belgii, choć Alfa Romeo sprowadziła na tor rezerwowego w postaci Marcusa Ericssona.

Gdy przed Grand Prix Abu Zabi George Russell miał gorączkę i biegunkę, Williams zaczął nawet rozmowy z Siergiejem Sirotkinem, aby ten wskoczył za kierownicę samochodu na torze Yas Marina. Russell przyjął jednak sporą dawkę leków i pojechał w ostatnim wyścigu sezonu 2019.

Efekt jest taki, że po raz ostatni kierowca rezerwowy jechał w wyścigu F1 w połowie 2017 roku, gdy Felipe Massa nie czuł się na siłach, by wystąpić w Grand Prix Węgier. Wtedy w Williamsie zastąpił go Paul di Resta. Brazylijczyk robił jednak wszystko, by nie oddać mu samochodu. Mimo wyraźnego osłabienia, próbował jeszcze wystąpić w treningach i dopiero po nich zapadła decyzja o opuszczeniu weekendu F1.

Czytaj także: Wyścigi F1 możliwe tylko w Europie, ale i tak wyłonią mistrza świata

Czy Robert Kubica wróci jeszcze do regularnego ścigania w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (6)
 • zgryźliwy Zgłoś komentarz
  Szansa tym większa, że podobno PFRON ma zostać jednym ze sponsorów naszego mistrza.
  • MrLouie Zgłoś komentarz
   Ło matko ten znowu swoje.
   • yes Zgłoś komentarz
    na stronie moto jest taki tytuł: "Potężna dawka sociali w Plushu! Formuła 1 11:59", wchodzę 07 maja na godz. 11.59, by zobaczyć kto po godzinach dorabia na reklamie i widzę o
    Czytaj całość
    kim jest artykuł...
    • caido Zgłoś komentarz
     Teoretycznie Kubica może zostać nawet mistrzem świata.
     • yes Zgłoś komentarz
      "Kubica może w roku 2020 wystąpić w wyścigu F1" - kolejna sensacyjna informacja. Opowiadano kiedyś, że facet po raz setny zwracał się do Pana z Boga z prośbą, by wygrał
      Czytaj całość
      coś w Toto Lotka. W końcu Pan Bóg nie wytrzymał i krzyknął do delikwenta: ZACZNIJ WRESZCIE GRAĆ! Proponuję poczekać z sensacyjnymi informacjami w sprawie Kubicy do czasu, gdy coś powstanie, zmieni się lub zakończy ;)