Pierwsza porażka mistrza Polski! Klęska beniaminka

Już w 2. kolejce sezonu pierwszej porażki w Futsal Ekstraklasie doznał mistrz Polski Piast Gliwice. Aż osiem bramek w Lubawie stracił beniaminek z Bochni.

Michał Piegza
zawodnik Piasta Gliwice WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zawodnik Piasta Gliwice
Rozkręca się sezon Futsal Ekstraklasy. W sobotę zawodnicy rozegrali trzy mecze. Potyczka Legii Warszawa z FC Reiter Toruń została przełożona na koniec października.

Rusza kolejny sezon Futsal Ekstraklasy! Transmisje tylko w WP Pilot!

Pierwszy raz w lidze na parkiet wyszedł mistrz. Piast rywalizował na wyjeździe z nieobliczalnym GI Malepszy Arth Soft Leszno. Na gole czekać trzeba było do 2. połowy.

Wynik gry otworzyli gliwiczanie, na trafienie odpowiedzieli miejscowi. Zaczęło się strzelanie, w którym ostatecznie drużyna z Leszna wygrała 4:2.

Po zwycięstwie w debiucie klęski doznał beniaminek Futsal Ekstraklasy BSF ABJ Bochnia. Drużyna z Małopolski już do przerwy przegrywała z Constractem Lubawa trzema golami. Po zmianie stron wynik gry długi nie zmieniał się. W końcówce goście zaczęli ryzykować w tyłach, co wykorzystali Konstruktorzy ostatecznie zwyciężając 8:0.

Wyrównane spotkanie zobaczyli kibice futsalu w Pniewach. Na premierowego gola czekać trzeba było do 30. minuty. Bramka otworzyła spotkanie, w którym ostatecznie gospodarze wygrali 3:2 i z kompletem punktów plasują się w tabeli tuż za Constractem.

W niedzielę kolejne trzy spotkania. Mecze w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie WP Pilot.