Nerwówka w meczu mistrza. Smutni Akademicy

Za nami 3. kolejka Futsal Ekstraklasie. Najwięcej emocji w niedzielę było w Gliwicach, gdzie Piast 4:3 pokonała Dremana Opole Komprachcice.

Michał Piegza
zawodnik Piasta Gliwice WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: zawodnik Piasta Gliwice
W niedzielę w Futsal Ekstraklasie rozegrano trzy mecze. Na boisko wyszedł m.in. mistrz Polski Piast.

W trwającym sezonie Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Gliwiczanie do przerwy prowadzili z Dremanem Opole Komprachcice 1:0. Prawdziwe strzelanie rozpoczęło się po zmianie stron. Gospodarze podwyższyli wynik, ale później to gości zdobyli trzy gole. Piast wyrównał, a o wygranej mistrzów Polski zadecydował wykorzystany rzut karny. Nie wytrzymał trener Dremana Jarosław Patałuch, który został odesłany na trybuny.

Drugie spotkanie w sezonie przegrał AZS UW Darkomp. Drużyna ze stolicy podejmowała Red Devils. Chojniczanie w niespełna kwadrans zdobyli trzy gole i później kontrolowali przebieg gry. Do końca spotkania więcej bramek nie padło.

Przegrał beniaminek AZS UŚ Katowice. Akademicy nie mieli żadnych szans w potyczce z GI Malepszy Arth Soft Leszno przegrywając 3:8.

Teraz przed drużynami dwa tygodnie przerwy. Mecze w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.