Niedosyt mistrza po wygranej. "Musimy się tego wystrzegać"

Mistrz Polski w futsalu Piast Gliwice w 3. kolejce odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie ligowym. Do euforii w klubie jednak daleko. - Nie jesteśmy w optymalnej formie - przyznał Dominik Śmiałkowski.

Michał Piegza
Piast Gliwice na podium YouTube / Futsal Ekstraklasa / Na zdjęciu: Piast Gliwice na podium
W 3. kolejce mistrz Polski Piast Gliwice odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po zaciętym spotkaniu drużyna prowadzona przez Orlando Duarte wygrała 4:3.

W trwającym sezonie Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Pomimo zdobycia kompletu punktów gospodarze nie byli do końca. zadowoleni. - Styl pozostawia jeszcze trochę do życzenia. Nie jesteśmy w optymalnej formie. Za dwa tygodnie, mam nadzieję, że będziemy w lepszej dyspozycji i będziemy się prezentowali tak, jak w poprzednim sezonie - przyznał w rozmowie z Tv Futsal Ekstraklasa Dominik Śmiałkowski, zawodnik Piasta.

Błędy swoim podopiecznym wytknął członek sztabu szkoleniowego gliwiczan Łukasz Groszak. - Niestety podaliśmy rękę Dremanowi. Przy drugim straconym golu błąd był karygodny. Wyszliśmy 3 na 2 i straciliśmy gola. Musimy się tego wystrzegać. Podczas przerwy mamy nad czym pracować - przyznał trener. - Zasłużenie wygraliśmy ten mecz. Zasłużyliśmy  na czwartą bramkę. Utrzymywaliśmy się przy piłce, kreowaliśmy okazje - dodał Groszak.

Po 3. kolejce Piast, który ma rozegrane dwa mecze, w tabeli Futsal Ekstraklasy plasuje się na 9. pozycji.

Przed drużynami dwa tygodnie przerwy. Mecze w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)

Piast Gliwice obroni mistrzostwo Polski?