Przełamanie w Chorzowie. Historyczny wyczyn Widzewa Łódź

Po przerwie na mecz reprezentacji Polski do gry wróciła Futsal Ekstraklasa. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Clearex Chorzów. Po raz pierwszy na wyjeździe zwyciężył Widzew Łódź.

Michał Piegza
drużyna Clearexu Chorzów Materiały prasowe / Na zdjęciu: drużyna Clearexu Chorzów
Po dwóch tygodniach przerwy, spowodowanych meczem reprezentacji Polski, do gry wróciła Futsal Ekstraklasa. W sobotę rozegrano trzy spotkania.

W trwającym sezonie Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Nie było niespodzianki w potyczce GI Malepszy Arth Soft Leszno z liderem tabeli Rekordem Bielsko-Biała. Gospodarze gole strzelali jedynie w końcówce 1. połowy i na początku 2. Poza tym dominacja wicemistrzów Polski nie podlegała dyskusji. Ostatecznie Rekord zwyciężył 7:3 i umocnił się na 1. miejscu w lidze.

Po raz pierwszy w historii z meczu wyjazdowego z kompletem punktów wrócił Widzew. Łodzianie pokonali w Białymstoku Słoneczny Stok Jagiellonię 4:2 i mają w dorobku już 9 punktów.

Pierwszy raz w sezonie Futsal Ekstraklasy zapunktował Clearex. Chorzowianie do tej pory byli jedynym zespołem bez punktów. To już historia. W sobotę 5-krotni mistrzowie Polski 6:3 we własnej hali ograli Red Devils Chojnice i z większym spokojem mogą oczekiwać kolejnych meczów.

Mecze w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.