Wygrali, a trener kręci głową. "To mnie niepokoi"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: Dreman Opole Komprachcice
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: Dreman Opole Komprachcice

Futsaliści Dremana Opole Komprachcice coraz pewniejszym krokiem zmierzają do play-off. W 11. kolejce drużyna Jarosława Patałucha wysoko prowadziła z Legią Warszawa, ale w końcówce zabrakło jej koncentracji.

W Fogo Futsal Ekstraklasie już tylko cztery kolejki pozostały do końca I rundy. Wiele wskazuje na to, że na półmetku fazy zasadniczej na miejscu premiowanym grą w play-off znajdzie się Dreman Opole Komprachcice.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Drużyna w 11. kolejce sięgnęła po kolejne trzy punkty. W domowej potyczce z Legią Warszawa wszystko było jasne już po 1. połowie. Gospodarze prowadzili czterema golami. Po zmianie stron powiększali przewagę. W końcowej fazie Dremanowi zabrakło koncentracji, co wykorzystała Legia. Drużynę ze stolicy stać jednak było jedynie na zniwelowanie rozmiarów porażki.

Po wygranej 6:3 trener zespołu z Opola Jarosław Patałuch chwalił zespół za grę w premierowej odsłonie. - W 1. połowie zagraliśmy nasz futsal. Zdominowaliśmy rywala. Po przerwie pojawiło się duże rozluźnienie. Myśleliśmy zbyt szybko, że mecz jest wygrany. Łatwo traciliśmy gole, to mnie niepokoi. Koncentrację mieliśmy trzymać przez cały mecz, niezależnie od wyniku. Chciałbym żebyśmy grali tak jak z Chojnicami, gdzie od początku do końca było na zero z tyłu - powiedział szkoleniowiec Dremana w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa.

Pretensje do siebie i kolegów za zbyt duży luz miał zawodnik miejscowych Kamil Kucharski. - Graliśmy tak, jak sobie założyliśmy. Wynik 4:0 nas rozluźnił, pojawiły się błędy. Legia strzeliła nam trzy gole. Najważniejsze jednak, że zdobyliśmy trzy punkty - podsumował.

Dreman Opole Komprachcice po 11 kolejkach w lidze jest 6. i nad 9. Widzewem ma sześć punktów przewagi.

12. seria spotkań rozegrana zostanie w sobotę 26 listopada. Mecz Piasta Gliwice z AZS-em UŚ Katowice został przełożony na 14 grudnia. Pojedynki w rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.

15.Legia Warszawa10226:470 2 8

Czytaj także: Sześć goli w hicie kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. Legia Warszawa wciąż na dnie Zawodnik beniaminka na czele klasyfikacji strzelców Fogo Futsal Ekstraklasy

Dreman Opole Komprachcice zakwalifikuje się do play-off?