• MŚ 2022

Sześć goli w hicie kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. Legia Warszawa wciąż na dnie

Za nami 11. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy. W meczu kolejki górą Constract Lubawa. Kolejne spotkanie przegrała Legia Warszawa.

Michał Piegza
Paweł Budniak i Marcin Mrówczyński WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Paweł Budniak i Marcin Mrówczyński
W niedzielę rozegrano większość spotkań 11. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. W hicie kolejki górą Constract.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Drużyna z Lubawy rywalizowała na wyjeździe z GI Malepszy Arth Soft Leszno. Po większych emocjach było już do przerwy. Goście prowadzili 4:0, po zmianie stron miejscowi w końcu zdobyli gola, ale ostatnie słowo należało do Constractu.

12. seria spotkań rozegrana zostanie w sobotę 26 listopada. Spotkanie Piasta Gliwice z AZS-em UŚ Katowice zostało przełożone na 14 grudnia. Mecze w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.

Nie było niespodzianki w Opolu. Dreman, podobnie jak Constract, już po 1. połowie prowadził z zamykającą tabelę Legią czterema golami. Po zmianie stron goście dołożyli kolejne trafienie, warszawianie dopiero w ostatnich dziesięciu minutach wykorzystali rozprężenie miejscowych i zmniejszyli rozmiary porażki. Ostatecznie Dreman wygrał 6:3.

Remis w Chojnicach. Piłkarze Red Devils w przypadku wygrania z Red Dragons mogli zbliżyć się do pierwszej ósemki. Czerwone Diabły były blisko kompletu punktów. Pniewianie na minutę przed końcem gry doprowadzili do remisu i utrzymali nad niedzielnym rywalem czteropunktową przewagę.

Blisko trzech punktów w meczu beniaminków był AZS UŚ Katowice. Akademicy już po czterech minutach przegrywali z Widzewem 0:2, ale na dwie minuty po przerwie wyszli na prowadzenie. Końcowe minuty należały jednak do łodzian, którzy w osiem minut ze stanu 3:4 doprowadzili do wyniku 6:4 i znowu mogą zacząć myśleć o play-off.

12. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy rozegrana zostanie w sobotę 26 listopada. Mecz Piasta Gliwice z AZS-em UŚ Katowice odbędzie się 14 grudnia. Potyczki na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.

Wyniki niedzielnych meczów 11. kolejki Futsal Ekstraklasy:

AZS Uniwersytet Śląski Katowice - Widzew Łódź 4:6 (2:2)
Wilk 9', Łapa 15', 22', Jonczyk 27' - Kożemjaka 1', 4', Panasenko 24, Bernardes 32', Łapa (sam.) 34', Piskorz (sam.) 36'

Red Devils Chojnice - Red Dragons Pniewy 2:2 (1:1)
Laskowski 16', 32' - Kostecki 14', 39'

GI Malepszy Arth Soft Leszno - Constract Lubawa 1:5 (0:4)
Konopacki 32' - Chano 2', Raszkowski 9', Jankowski 11', Siecla (sam.) 13', Lemos 40'

Dreman Opole Komprachcice - Legia Warszawa 6:3 (4:0) Parra 5', Felipe 9', Lach 14', Blank 19', Kucharski 21', 33' - Tarnowski 30', 34', Milewski 38'