W lidze futsalu odrobiono zaległości. Trwa korespondencyjna walka

W Fogo Futsal Ekstraklasie w środę dokończono 18. kolejkę. Na parkiet wyszedł mistrz Polski Piast, który w Opolu 2:1 wygrał z Dremanem. Z kolei w Lesznie po trzy punkty sięgnęli gospodarze.

Michał Piegza
Zdjęcie z meczu GI Malepszy Futsal Leszno - Red Dragons Pniewy Materiały prasowe / Czarny productions / Futsal Leszno / Zdjęcie z meczu GI Malepszy Futsal Leszno - Red Dragons Pniewy
W środę rozegrano dwa zaległe spotkania Fogo Futsal Ekstraklasy. niezwykle ciekawie zapowiadał się mecz w Opolu.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

Dreman szans na dogonienie przed play-off pierwszej trójki nie ma, ale walczy z GI Malepszy Arth Soft Leszno o 4. pozycję.

Rywalem opolan był mistrz Polski Piast, który jest już niemal pewien, że do fazy pucharowej przystępował będzie z 3. miejsca. W potyczce w Opolu wynik otworzyli gospodarze. Goście wyrównali w 34. minucie, a w 39. zdobyli gola na wagę trzech punktów.

Na parkiet wyszedł także wspomniany zespół z Leszna. Gospodarze mieli teoretycznie łatwiejszego rywala. AZS UŚ walczy o utrzymanie, ale potrafi postawić się najlepszym. Akademicy w sezonie urwali punkty Piastowi, a w minionej serii jedną bramką przegrali z Dremanem.

W środę w Lesznie gospodarze już do przerwy prowadzili 3:0, po zmianie stron dołożyli czwarte trafienie i zbytnio uspokoili się. To wykorzystali Akademicy, którzy zdobyli dwa gole. Na pięć minut przed końcem futsaliści GI Malepszy Arth Soft trafili po raz piąty i mogli z większym spokojem oczekiwać końcowej syreny.

Dreman Opole Komprachcice - Piast Gliwice 1:2 (0:0)
Szypczyński 28' - Bertoline 34', Bugański 39'

GI Malepszy Arth Soft Leszno - AZS UŚ Katowice 5:2 (3:0)
Douglas 8', Kędra 11', Solecki 15', Firańczyk 23', Świtoń 35' - Jastrzembski 26', Soares 29'

Kolejne mecze Fogo Futsal Ekstraklasy w następną środę oraz w weekend 10-11 lutego. Spotkania ligowe na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie Pilot WP.