Legia Warszawa odżyła! Szesnaście goli w meczu lidera

Piłkarze Legii Warszawa w końcu przełamali się i w Fogo Futsal Ekstraklasie sięgnęli po komplet punktów. Szesnaście bramek padło w Bielsku-Białej.

Michał Piegza
futsaliści Legii Warszawa Legia.net / Marcin Szymczak / Na zdjęciu: futsaliści Legii Warszawa
Coraz bardziej gęsto w dole Fogo Futsal Ekstraklasy. W sobotę sytuację w lidze skomplikowało derbowe zwycięstwo Legii.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

W bezpośrednim starciu dwóch drużyn z Warszawa to gospodarze, czyli AZS UW Darkomp Wilanów, otworzyli wynik gry już w 4. minucie. Prowadzenie Akademicy utrzymali do 24. minuty, kiedy doświadczony Mariusz Milewski wyrównał. Decydująca dla losów spotkania była 31. minuta. Wówczas do własnej bramki trafił Maciej Pikiewicz.

Po trzy punkty sięgnął lider Rekord. W potyczce bielszczan z GI Malepszy Arth Soft Leszno padło aż szesnaście bramek. Gospodarze wygrali 10:6, a ich zwycięstwo nie podlegało dyskusji.

Wygrał także 2. w lidze Constract. Lubawianie na początku pozwolili się zaskoczyć Akademikom z Katowic. Później jednak dominacja gości nie podlegała dyskusji. Ostatecznie Constract zwyciężył 5:1.

Konsekwencji zabrakło beniaminkowi BS ABJ Bochnia, który prowadził w Toruniu z FC Reiter 2:0. Gospodarze jeszcze przed przerwą wyrównali, a po zmianie stron dołożyli dwa gole warte trzy punkty.

21. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy:

Rekord Bielsko-Biała - GI Malepszy Arth Soft Leszno 10:6 (5:2)
Zastawnik 5', 24', Rakić 7', Korsunow 13', Popławski 16', Ferreira 20', Budniak 21', 31', Kubik 35', 36' - Gomes 3', 39', Firańczyk 9', Solecki 34', Betowski 35', 40'

AZS UW Darkomp Wilanów - Legia Warszawa 1:2 (1:0)
Och 4' - Milewski 24', Pikiewicz (sam.) 31'

AZS UŚ Katowice - Constract Lubawa 1:5 (1:3)
Soares 5' - Raszkowski 8', 22', Kaniewski 11', Malaguti 15', 27'

FC Reiter Toruń - BSF ABJ Bochnia 4:2 (2:2)
Elsner 8', 39', Gallego 14', 26' - Matras 2', Wędzony 7'

Pauza: Dreman Opole Komprachcice.

Kolejne mecze 21. kolejki rozegrane zostaną w niedzielę i poniedziałek. Spotkania ligowe na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie Pilot WP.