Trener stanął w bramce. "Przetrwałem trochę dzięki adrenalinie"

To jeden z najtrudniejszych sezonów Clearexu Chorzów w Fogo Futsal Ekstraklasy. 5-krotni mistrzowie Polski są zagrożeni degradacją, w weekend ich sytuacja jeszcze bardziej się skomplikowała.

Michał Piegza
Mirosław Miozga Materiały prasowe / Clearex Chorzów / Na zdjęciu: Mirosław Miozga
Nie tak zawodnicy Clearexu Chorzów wyobrażali sobie trwający sezon Fogo Futsal Ekstraklasy. Po niedzielnej porażce w Chojnicach z Red Devils 1:3 5-krotni mistrzowie Polski znaleźli się w strefie spadkowej.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

Już kilka lat temu chorzowianom poważnie w oczy zaczął zaglądać spadek. Drużyna uratowała się dzięki szczęśliwie wygranym barażom z Jagiellonią Białystok (wówczas MOKS Słoneczny Stok). W trwającym sezonie takiej szansy nie będzie. Ostatni i przedostatni zespół spadają bezpośrednio z ligi.

W niedzielę Clearex rywalizował w Chojnicach. W bramce gości musiał stanąć trener chorzowskiej drużyny Rafał Krzyśka. Uraz leczy podstawowy bramkarz Kacper Burzej. Z kolei zastępujący go z powodzeniem w ostatnim meczu Oskar Banasiak zachorował.

Szkoleniowiec, który przez lata z powodzeniem strzegł bramki Clearexu, w pierwszej połowie przepuścił dwa uderzenia rywali. Po przerwie grał z urazem, ale gola nie pozwolił sobie strzelić. Gracze Red Devils trafili do siatki chorzowian w momencie, kiedy goście wycofali bramkarza.

Krzyśka po spotkaniu w rozmowie z portalem klubowym przyznał, że najbardziej martwi go kolejna ligowa porażka. - Drugą połowę przetrwałem trochę dzięki adrenalinie, a poza tym wiedzieliśmy, jak ważny to był mecz. Podświadomie wiedziałem, że musze wytrzymać. Oczywiście, gdyby na ławce rezerwowych siedział zmiennik, to bym zszedł z boiska - stwierdzil szkoleniowiec Clearexu.

- Niewielkim plusikiem było to, że mogłem zagrać, bo to w dalszym ciągu sprawia mi przyjemność. Teraz trochę muszę za to odpokutować. Czekają mnie badania, na pewno zdrowotnie dojdę do siebie. Najgorszy jest brak punktów - dodał.

Następna kolejka zostanie rozegrana w następny weekend. Spotkania ligowe na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie Pilot WP.