Widzew Łódź zdobył stolicę i spokój

Trzy gole padło w pierwszym meczu 27. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. AZS UW Darkomp Wilanów zmarnował szansę na włączenie się do gry o play-off przegrywając z Widzewem Łódź 1:2.

Michał Piegza
Sylwester Wielgat na pierwszym planie WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Sylwester Wielgat na pierwszym planie
W piątek rozpoczęła się 27. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy. Ważne spotkanie odbyło się w Warszawie. Zagrały zespoły, które nie mogą jeszcze być pewne utrzymania, a przy dobrej końcówce sezonu zasadniczego mogły się włączyć w grę o play-off.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

Trzy gole padły w Warszawie. Regularnie ostatnio punktujący AZS UW Darkomp Wilanów w przypadku pokonania Widzewa zbliżyłby się do 8. pozycji. W podobnej sytuacji byli łodzianie, którzy jednak podkreślali, że dla nich priorytetem jest utrzymanie.

W spotkanie lepiej weszli goście, którzy gole zdobywali w 8. i 13. minucie. Akademicy bramkę strzelili dopiero po przerwie. W emocjonującej końcówce więcej goli nie padło.

Widzew po zwycięstwie bez większej presji może podchodzić do ostatnich meczów. Z kolei AZS UW Darkomp Wilanów do zapewnienia sobie utrzymania potrzebuje niewiele. O play-off Akademicy mogą już jednak zapomnieć. Jeśli spojrzeć na sytuację, AZS-u w połowie sezonu, to na pewno obecna sytuacja satysfakcjonuje zespół ze stolicy.

AZS UW Darkomp Wilanów - Widzew Łódź 1:2 (0:2)