Legia Warszawa już niemal pewna. Jagiellonia Białystok krok od play-off

Działo się w 27. kolejce Fogo Futsal Ekstraklasy. Po pokonaniu Clearexu Chorzów niemal pewna utrzymania jest Legia Warszawa. Do play-off zbliżyła się z kolei Jagiellonia Białystok.

Michał Piegza
futsaliści Legii Warszawa Legia.net / Marcin Szymczak / Na zdjęciu: futsaliści Legii Warszawa
W sobotę została dokończona 27. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy. Klaruje się sytuacja w dole ligi, coraz mniej niewiadomych w górze tabeli.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

W Warszawie Legia zrobiła milowy krok w kierunku utrzymania. Clearex potrafił przeciwstawić się gospodarzom jedynie w 1. połowie. Goście dwukrotnie prowadzili, miejscowi chwilę przed przerwą wyrównali, a na początku 2. odsłony rozpoczęli odjazd i ostatecznie zwyciężyli 7:3. Chorzowianie w tabeli znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Spadek coraz mocniej wydaje się realny.

Nie miał problemów z wygraną wicelider. Constract pokonał w Opolu Dremana Komprachcice 6:2, ale strat do Rekordu nie był w stanie odrobić. Bielszczanie 7:1 rozgromili we własnej hali beniaminka z Bochni, który już niemal stracił szansę na awans do play-off.

Dwa punkty stracił mistrz Polski. Piast niespodziewanie w derbach zremisował z Akademikami z Katowic 1:1. Dla gospodarzy podział punktów oznacza ucieczkę od strefy spadkowej na pięć "oczek". Jeśli katowiczanie za dwa tygodnie nie przegrają z Clearexem, to będą już niemal pewni utrzymania.

Milowy krok w kierunku play-off uczyniła Jagiellonia. Białostoczanie bez problemów ograli w Chojnicach, zamykający tabelę Red Devils 5:2. Gospodarze dopiero w końcówce uratowali honor.

Po piorunującej końcówce z Ponieca z kompletem punktów wrócił Red Dragons. Zawodnicy GI Malepszy Arth Soft Leszno do 34. minuty prowadzili 1:0, ale w końcówce pniewianie zdobyli trzy gole i w tabeli gonią sobotniego rywala.

Legia Warszawa - Clearex Chorzów 7:3 (2:2)
Rui Pinto 3', 23', 26', Luiz 15', 21', 39', Grzyb 30' - Jankowski 1', Brocki 7', Mizgajski 34'

Dreman Opole Komprachcice - Constract Lubawa 2:6 (0:2)
Felipe 32', 34' - Lopes 6', 39', Malaguti 9', Alasuutari 23', Raszkowski 29', Silva 37'

GI Malepszy Arth Soft Leszno - Red Dragons Pniewy 1:3 (1:0)