Spadkowicze z Fogo Futsal Ekstraklasy. Zestaw par play-off

Zakończyła się faza zasadnicza w Fogo Futsal Ekstraklasie. Poznaliśmy dwóch spadkowiczów oraz układ par w ćwierćfinałach.

Michał Piegza
drużyna Clearexu Chorzów Materiały prasowe / Na zdjęciu: drużyna Clearexu Chorzów
Za nami sezon zasadniczy w Fogo Futsal Ekstraklasie. Do końca ważyły się losy spadku z ligi oraz miejsca drużyn przed play-off. Teraz przed nami ogromne emocje w grze o medale.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

W sobotę rywalizacja rozpoczęła się w Gliwicach. Mistrz Polski Piast podejmował zwycięzcę fazy zasadniczej, Rekord. W potyczce padł remis 2:2. Gospodarze wyrównali w ostatniej minucie. Być może drużyny spotkają się w grze o złoto. Do tego jednak daleka droga.

Po potyczce w Gliwicach oczy wszystkich skierowane były na Chorzów i Łódź. Widzew podejmował Red Devils, a Clearex AZS UW Darkomp Wilanów. Wszystkiemu musiał przyglądać AZS UŚ Katowice, który w 30. kolejce pauzował.

W lepszej sytuacji byli zawodnicy Czerwonych Diabłów, którzy wygrywając na wyjeździe utrzymaliby się w elicie. Z kolei Clearex musiał pokonać Akademików i liczyć na to, że Red Devils nie zwycięży. AZS UŚ z kolei miał nadzieję, że żadna ze wspomnianych drużyn nie sięgnie po komplet punktów.

W Łodzi w miarę szybko Widzew ustawił mecz, do przerwy prowadził 2:0, ostatecznie zwyciężył 6:1. Do końca o ligowy byt walczył za to Clearex. Chorzowianie w końcówce 1. połowy otworzyli wynik, chwilę później Akademicy wyrównali, a kilka minut po przerwie wyszli na prowadzenie.

Chorzowianie, podobnie jak dwie kolejki temu w spotkaniu z AZS-em UŚ Katowice, wrzucili wyższe przełożenie i zdobyli dwie bramki. Drużyna ze stolicy szukała remisu, ale ta sztuka jej się nie udała. W ostatniej minucie dalekie zagranie bramkarza do bramki wbił głową Sebastian Brocki i nielicznie zgromadzeni kibice (w tym samym czasie Ruch Chorzów rozgrywał mecz w Gliwicach) w hali MORiS mogli odetchnąć z ulgą. Clearex utrzymał się w ligowej elicie.

Dziewięć goli padło w Białymstoku. Jagiellonia, której nie udało się zdobyć Pucharu Polski, przegrała z Legią Warszawa 4:5, ale to zespół z Podlasia zagra w play-off. Podobnie jak drużyny Red Dragons i Constractu. W bezpośrednim starciu 4:2 wygrali lubawianie.

W ostatniej kolejce swoją sytuację przed play-off poprawił Dreman. Opolanie pokonali BSF ABJ w Bochni 7:3 i zepchnęli w FC Reiter Toruń na 8. miejsce.

30. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy:

GI Malepszy Arth Soft Leszno - FC Reiter Toruń 4:3 (1:2)
Zmijewskyj 20', Betowski 33', Solecki 34', Siecla 39' - Ortiz 7', Gallego 20', 40'

Piast Gliwice - Rekord Bielsko-Biała 2:2 (1:2)
Szadurski 15', Pegacha 40' - Zastawnik 12', Leszczak 32'

Clearex Chorzów - AZS UW Darkomp Wilanów 4:2 (1:1)
Dewucki 17', Brocki 25', 40', Seget 33' - Offert 19', Pikiewicz 24'

Widzew Łódź - Red Devils Chojnice 6:1 (2:0)
Dregier 11', Krawczyk 13', 26', 38', Kożemjaka 24', Morais (sam.) 33' - Pastars 31'

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 4:5 (2:3)
Stefanowicz 12', Neme 13', 22', Sakowicz 24' - Davidson 10', Luiz 14', 15', Milewski 28', Pinto 39'

Red Dragons Pniewy - Constract Lubawa 2:4 (1:2)
Krajewski 5', Błaszczyk 40' - Lopes 3', Silva 6', 23', Czamucha (sam.) 16'

BSF ABJ Bochnia - Dreman Opole Komprachcice 3:7 (1:2)
Wędzony 20', Doroszkiewicz 39', 40' - Musiał (sam.) 13', Sobota 16', Iwanow 23', 34', Lutecki 29', Szypczyński 30', 40'

Pauza: AZS UŚ Katowice.

Zestaw par ćwierćfinałowych:

Rekord Bielsko-Biała - FC Reiter Toruń

Constract Lubawa - Dreman Opole Komprachcice

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok

GI Malepszy Arth Soft Leszno - Red Dragons Pniewy.

Mecze play-off Fogo Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia będzie można oglądać na platformie Pilot WP.