Znamy zdobywcę Pucharu Polski w futsalu. To był nokaut!

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / TV Łączy nas piłka / Futsaliści Rekordu Bielsko-Biała wznoszą wywalczony Pucharu Polski za sezon 2022/23

Pierwsza niewiadoma w sezonie futsalowym rozstrzygnięta. W środę po Puchar Polski sięgnął Rekord Bielsko-Biała, który w rewanżowym meczu rozgromił Jagiellonię Białystok 9:1.

W rewanżowym meczu finałowym Pucharu Polski w futsalu niespodzianką pachniało jedynie przez kilkadziesiąt sekund.

W poniedziałek w Białymstoku padły tylko dwie bramki. Na gola Rekordu w końcówce odpowiedziała Jagiellonia, która miała nadzieję na historyczny triumf w rozgrywkach o krajowe trofeum.

Kiedy w 6. minucie prowadzenie dla gości zdobył Helver Tachack zapachniało niespodzianką, o które w rywalizacji o Puchar Polski nie trudno.

Rekord jednak z każdym meczem rozkręca się, forma przed play-off rośnie. Stracony gol tylko rozjuszył gospodarzy, którzy błyskawicznie wyrównali, a do przerwy odjechali gościom na cztery trafienia.

Po przerwie, kiedy losy rywalizacji były już jasne, bielszczanie dokładali kolejne gole i ostatecznie zwyciężyli 9:1. Puchar Polski na kolejny rok pozostanie w Bielsku-Białej. Dla Rekordu było to 5. w historii triumf w rozgrywkach.

Rekord Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 9:1 (5:1) Leszczak 7', 22', 34', 39', Ferreira 11', 19', Budniak 11', Rakić 19', Marek 28' - Tachack 6'

W pierwszym meczu: 1:1.

Puchar Polski dla Rekordu Bielsko-Biała.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Rekord Bielsko-Biała zostanie mistrzem Polski?