Legia Warszawa będzie mocniejsza. Są pierwsze informacje o transferach

Legia Warszawa ma za sobą nieudany sezon Fogo Futsal Ekstraklasy. Klub przez długi czas drżał o utrzymanie. Ostatecznie pozostał w elicie i teraz buduje kadrę na kolejne rozgrywki.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
futsaliści Legii Warszawa Legia.net / Marcin Szymczak / Na zdjęciu: futsaliści Legii Warszawa
Sezon 2022/2023 Legia Warszawa zapewne będzie chciała jak najszybciej wymazać z pamięci. Celem klubu było powalczenie o play-offy, a skończyło się na tym, że "Wojskowi" całą uwagę skupili na zapewnieniu sobie utrzymania w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej.

Udało się to osiągnąć - finalnie zespół wywalczył 29 punktów, co pozwoliło na zajęcie 11. miejsca. Działacze, nie chcąc tracić czasu, szybko przystąpili do budowania kadry na kolejne rozgrywki.

Już jakiś czas temu stało się jasne, że Legia dokona dwóch poważnych wzmocnień. Szeregi "Wojskowych" zasilą liderzy ekstraklasowego AZS UW Darkomp Wilanów - Michał Klaus oraz Maciej Pikiewicz.

ZOBACZ WIDEO: Holendrzy próbują wyciągnąć Polaka z Rosji. "Wszystko rozejdzie się o pieniądze"

Ostatnio natomiast klub Red Dragons Pniewy poinformował, że rozstaje się z Mykytą Storożukiem. On również ma grać w warszawskiej Legii.

"Mykyta Storożuk odchodzi do Legia Futsal po dwóch sezonach gry w naszym klubie. Ukrainiec postanowił kontynuować swoją przygodę z futsalem w stolicy" - przekazano na Facebooku.

Storożuk był ważnym ogniwem w szeregach pniewskiej drużyny. W ciemno można zakładać, że teraz będzie wartością dodaną dla Legii.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie Pilot WP.

Czytaj także:
Poznali się jako nastolatkowie. Piłkarz Barcy wciąż szaleje na jej punkcie

Bayern zabierze Barcelonie wielki talent? Chcą wykorzystać sytuację

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×