Dali sobie dziesięć lat i zrobili to! Lubawa po mistrzostwie nie spała

W poniedziałek pierwsze w historii mistrzostwo Polski w futsalu zdobył Constract Lubawa. - Planowałem, że na dziesięciolecie będziemy mistrzami Polski - powiedział Dawid Grubalski, trener zespołu.

Michał Piegza
Michał Piegza
Cieszący się Dawid Grubalski, trener Constractu Lubawa Twitter / Futsal Ekstraklasa / Cieszący się Dawid Grubalski, trener Constractu Lubawa
Fazę zasadniczą Fogo Futsal Ekstraklasy Constract Lubawa zakończył na 2. miejscu, ale w finale play-off nie dał szans Rekordowi Bielsko-Biała wygrywając w trzech potyczkach.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy z sezonu 2022/2023 można oglądać w bibliotece platformy Pilot WP!

W poniedziałek Constract wygrał z głównym pretendentem do tytułu 4:2 i w Lubawie rozpoczęło się świętowanie. - 1. lipca minie dziesięć lat, od rozpoczęcia projektu. Planowałem, że na dziesięciolecie będziemy mistrzami Polski. Zrobiliśmy to - powiedział po zdobyciu mistrzostwa Polska Dawid Grubalski, w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasą.

Dla lubawian to pierwsze w historii mistrzostwo Polski. Udało się je zdobyć w czwartym sezonie gry w Fogo Futsal Ekstraklasie. W poprzednich trzech latach Konstruktorzy zdobyli dwa srebrne medale i przed rokiem brązowy. - Po trzynastu latach zdobyłem mistrzostwo. Wszyscy jesteśmy w euforii. Wychodziliśmy z założenia, że zakończymy wszystko po trzech meczach, ale wiedzieliśmy, że Rekord to nie jest słaby zespół i nam się postawi. Wierzyliśmy w swoje umiejętności - stwierdził Tomasz Kriezel.

- Klub pracował na to dziesięć lat. Jestem tutaj szósty rok i to jest moje spełnienie marzeń - dodał Paweł Kaniewski.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy z sezonu 2022/2023 można oglądać w bibliotece platformy Pilot WP.

Czytaj także:
Constract Lubawa o jedną wygraną od przejścia do historii
Poznaliśmy mistrza Polski Fogo Futsal Ekstraklasy! Historyczny triumf

ZOBACZ WIDEO: Nowe fakty ws. negocjacji powrotu Messiego. Jest jeden warunek


Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy!
Constract Lubawa obroni mistrzostwo Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×