Poznaliśmy mistrza Polski Fogo Futsal Ekstraklasy! Historyczny triumf

Po trzech meczach wyjaśniła się sprawa tytułu mistrza Polski Fogo Futsal Ekstraklasy. Historyczny triumf odniósł Constract Lubawa, który w trzecim spotkaniu pokonał Rekord Bielsko-Biała 4:2.

Michał Piegza
Constract Lubawa Materiały prasowe / Paweł Jakubowski / Constract Lubawa
Już wszystko jasne! Tylko trzy mecze wystarczyły do wyłonienia mistrza Polski w futsalu. W Lubawie Constract kolejny raz pokonał Rekord.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

Po dwóch porażkach bielszczanie, chcąc pozostać w grze o złoto, musieli pokonać rywala na jego terenie.

Po raz kolejny Constract lepiej wszedł w mecz i już w 2. minucie prowadził po golu Ivana Feliza. Lubawianie skromną przewagę dowieźli do przerwy.

Po zmianie stron Rekord wyrównał w 22. minucie. Bramkę zdobył Mattheus Ferreira. Na gola odpowiedzieli gospodarze. W 31. Jakub Raszkowski, a niespełna dwie minuty później Ludgero Lopes zdobyli po bramce i Constract prowadził dwoma trafieniami.

Gościom w 35. minucie udało się złapać kontakt. Gospodarze, po czerwonej kartce dla Feliza, grali w osłabieniu, co wykorzystali przyjezdni. Drugą bramkę w meczu zdobył Mattheus.

W emocjonującej końcówce Rekord postawił wszystko na jedną kartę i został trafiony po raz czwarty. Na dwanaście sekund przed końcem z własnego pola karnego do pustej bramki bielszczan trafił Tomasz Kriezel.

Hala w Lubawie oszalała z radości. Constract Lubawa po raz pierwszy w historii został mistrzem Polski!

Constract Lubawa - Rekord Bielsko-Biała 4:2 (1:0)