Constract Lubawa o jedną wygraną od przejścia do historii

Coraz więcej wskazuje na to, że batalia o mistrzostwo Polski w futsalu zakończy się po trzech meczach. W drugim Constract Lubawa pokonał Rekord Bielsko-Biała 7:2 i w rywalizacji prowadzi 2:0.

Michał Piegza
Zawodnicy Constractu Lubawa są głównym kandydatem do mistrzostwa Polski Materiały prasowe / Paweł Jakubowski / Zawodnicy Constractu Lubawa są głównym kandydatem do mistrzostwa Polski
Finał play-off Fogo Futsal Ekstraklasy rozgrywany jest do trzech wygranych. Po dwóch meczach dwa zwycięstwa zanotował Constract. Lubawianie mają szansę na historyczne złoto.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje meczów do zobaczenia w Pilot WP!

W środę w Bielsku-Białej wygrali Konstruktorzy. Rekord marząc o rozstrzygnięciu rywalizacji we własnej hali, w dwóch najbliższych potyczkach w Lubawie musiał odnieść co najmniej jedno zwycięstwo.

W niedzielę nie udało się. Już w 6. minucie Constract objął prowadzenie, które podwyższył dwie minuty później. Strata dwóch goli obudziła bielszczan i w 14. minucie goście otworzyli swój dorobek. Przed przerwą miejscowi dołożyli jeszcze jedno trafienie i na 2. połowę wyszli z dwubramkową przewagą.

Chwilę po wznowieniu gry gospodarze zdobyli czwartego gola. Rekord zaczął grać z lotnym bramkarzem, w 34. minucie strzelając drugą bramkę. W kolejnych minutach ryzyko podjęte w tyłach zemściło się na bielszczanach. Constract dołożył trzy kolejne trafienia i zwyciężył 7:2.

Lubawianom do pierwszego w historii mistrzostwa Polski brakuje już tylko jednej wygranej!

Constract Lubawa - Rekord Bielsko-Biała 7:2 (3:1)
Feliz 6', 21', Lemos 12', 36', Silva 20', Lopes 37', Sendlewski 39' - Korpela 14', Marek 34'

Stan rywalizacji: 2:0.

W poniedziałek rozegrane zostanie trzecie, być może ostatnie, spotkanie finałowe. Potyczki Fogo Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie Pilot WP.

Najpiękniejsze gole półfinałów Fogo Futsal Ekstraklasy (wideo)
Pierwszy mecz finałowy Fogo Futsal Ekstraklasy dla gości!