Poznaliśmy zdobywcę Superpucharu Polski w futsalu

Na dwa dni przed rozpoczęciem sezonu Fogo Futsal Ekstraklasy poznaliśmy zdobywcę Superpucharu Polski. Rekord Bielsko-Biała w rzutach karnych pokonał mistrza Polski Constract Lubawa.

Michał Piegza
Futsaliści Rekordu Bielsko-Biała wznoszą wywalczony Pucharu Polski za sezon 2022/23 YouTube / TV Łączy nas piłka / Futsaliści Rekordu Bielsko-Biała wznoszą wywalczony Pucharu Polski za sezon 2022/23
W sobotę rozpocznie się sezon Fogo Futsal Ekstraklasy. Mecz o Superpuchar Polski, który odbył się w Będzinie, był wstępem do rozgrywek, które zapowiadają się pasjonująco.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Mistrz Polski Constract po raz pierwszy w historii powalczył o Superpuchar. Lubawianie za sobą mieli udany turniej I fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Rekord, wicemistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski, trofeum wywalczył wcześniej już pięciokrotnie.

W meczu Konstruktorzy szybko objęli prowadzenie. Bielszczanie wyrównali dopiero na osiem minut przed końcem. Constract w 35. minucie trafił na 2:1, ale nie dowiózł wyniku. Na 27 sekund przed końcową syreną bramkę dającą remis strzelił Stefan Rakić.

W dogrywce działy się rzeczy nieprawdopodobne. Rekord zdobył trzy gole i zrobiło się 5:2. Mistrzowie Polski walczyli do końca i także udało się im się zdobyć trzy bramki.

W efekcie o wszystkim zadecydować musiał konkurs rzutów karnych. W nim decydujący był strzał Caludinho, który obronił bramkarz Rekordu. Po raz 6. w historii bielszczanie wywalczyli Superpuchar Polski.

Constract Lubawa - Rekord Bielsko-Biała 5:5 (2:2, 1:0) k. 3:4
Pedro 7', 48', 49', Mrowiec 35', Sendlewski 49' - Lutecki 32', Rakić 40', 44', Henrique 42', Iwanek 44'

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Constract Lubawa w kolejnej fazie Ligi Mistrzów!