Zapomnieli o falstarcie. W lidze są coraz wyżej

Po pierwszych dwóch spotkaniach zakończonych porażkami Dreman Opole Komprachcice wygrał dwa mecze z rzędu i w tabeli jest już 8.

Michał Piegza
Dreman Opole Komprachcice WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Dreman Opole Komprachcice
Przed sezonem celem Dremana Opole Komprachcice był jeden, miejsce w play-off. Stąd też zaskoczeniem dla wielu były dwie porażki zespołu w dwóch pierwszych kolejkach Fogo Futsal Ekstraklasy.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Opolanie bez punktów kończyli potyczki z GI Malepszy Arth Soft Leszno (0:3) i pechowo z FC Reiter Toruń (2:5).

Przełamanie przyszło w 3. kolejce. Dreman, który od początku sezonu prowadzi Toni Corredera, premierowe zwycięstwo odniósł we własnej hali, kiedy 6:2 ograł BSF ABJ Bochnia.

Drugie zwycięstwo z rzędu zespól Dremana odniósł w poprzedniej kolejce, kiedy pokonał w Białymstoku Jagiellonię. Drużyna z Podlasia była bardzo zdeterminowana, do tej pory nie wywalczyła jeszcze punktu. Po twardym boju opolanie wygrali w hali rywala..

- Mecz był wyrównany, intensywny. 1 połowę zaczęliśmy lepiej od rywala. Szybbo strzeliliśmy gola. Jagiellonia była agresywna - przyznał trener w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa. - Rywal postawił nam trudne warunki - dodał Wadym Iwanow.

W meczu do przerwy był remis. Prowadził Dreman, Jagiellonia zdobyła dwie bramki, ale opolanie wyrównali. Po zmianie stron to goście w końcówce zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli 4:2.

Dwie wygrane z rzędu od razu znalazły odzwierciedlenie w tabeli. Dreman w lidze jest już 8. Na kolejne punkty okazja będzie za ponad tydzień, kiedy opolanie podejmą wicemistrzów Polski Rekord Bielsko-Biała.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Clearex Chorzów znowu pikuje. "Zawsze nam czegoś brakuje"