Poznaliśmy mistrza półmetka Fogo Futsal Ekstraklasy

Zakończyła się pierwsza runda Fogo Futsal Ekstraklasy. Mistrzem półmetka fazy zasadniczej został Constract Lubawa. Tuż za nim finiszował Piast Gliwice.

Michał Piegza
Constract Lubawa jest głównym kandydatem do złota Materiały prasowe / Constract Lubawa jest głównym kandydatem do złota
W sobotę dokończona została 15. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy. Poznaliśmy mistrza półmetka. Został nim obrońca tytułu Constract Lubawa.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Podopieczni Dawida Grubalskiego rywalizowali na wyjeździe z GI Malepszy Arth Soft. Leszczynianie szybko otworzyli wynik, później jednak goście udowodnili swoją wyższość.

Jeszcze przed przerwą Konstruktorzy wyszli na prowadzenie, a w 2. połowie dołożyli kolejne dwa gole i wygrali 4:1.

Na finiszu rundy 2. miejsce stracił Piast. Gliwiczanie, po szalonej końcówce, uratowali remis z Dremanem. Opolanie w 38. minucie prowadzili dwoma golami, ale pozwolili się dogonić.

Zdobyty punkt podopiecznym Orlando Duarte nie wystarczył do utrzymania 2. lokaty. Wskoczył na nią Rekord. Bielszczanie w domowej potyczce z Legią problemy mieli w premierowej odsłonie, którą 2:1 wygrał zespół ze stolicy. W 2. części gry wicemistrzowie Polski zdobyli cztery gole i pokonali rywala 5:2.

Swoją trudną sytuację w tabeli jeszcze bardziej skomplikował sobie Clearex. Zdziesiątkowani kontuzjami chorzowianie przegrali z Red Dragons 3:7 i do bezpiecznej strefy tracą coraz więcej. 5-krotni mistrzowie Polski w piętnastu meczach pierwszej rundy stracili sto goli. To mówi wszystko o formie chorzowskiej drużyny.

W Toruniu FC Reiter podejmował beniaminka z Kamienicy Królewskiej. Gospodarze straty do czołowej ósemki zaczęli notować coraz większe. Na półmetku to już osiem punktów, po kolejnej porażce. Zawodnicy We-Met FC dwukrotnie obejmowali w meczu w Toruniu prowadzenie. Za drugim razem gospodarze nie potrafili odpowiedzieć. W ostatniej minucie goście pogrążyli rywala zdobywając trzeciego gola.

15. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy:

AZS UW Darkomp Wilanów - Widzew Łódź  2:2 (1:2)
Diakite 3', 30' - May 11', 19'

Clearex Chorzów - Red Dragons Pniewy 3:7 (1:2)
Borkowski 17', 38', Seget 29' - Gomes 5', 14', Kostecki 24', 35', Skrzypek 34', 38', Romero 40'

Piast Gliwice - Dreman Opole Komprachcice 3:3 (0:0)
Varela 26', 39', Pegacha 40' - Ivanov 28', Szypczyński 34', Szadurski 38'

GI Malepszy Arth Soft Leszno - Constract Lubawa 1:4 (1:2)
Kożemjaka 3' - Silva 14', Lemos 20', 33', Everton 29'

Rekord Bielsko-Biała - Legia Warszawa 5:2 (1:2)
Zastawnik 18', Popławski 22', Lutecki 29', Kubik 35', Rakić 39' - Davidson 9', Rui Pinto 17'

FC Reiter Toruń - We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 1:3 (0:1) Sławkowski 29' - Mera 20', 36'

16. Sośnica Gliwice 15 3 19:63 0 3 12

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Czytaj także: Koniec pięknej serii mistrzów Polski Mistrz Polski znalazł pogromcę! ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: magiczne zagranie. Wszystko zrobił perfekcyjnie

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)
Czy Constract Lubawa zostanie mistrzem Polski?