Lider Fogo Futsal Ekstraklasy zatrzymany w Bochni! Było już 0:3

Mnóstwo emocji dostarczył mecz kończący 22. kolejkę Fogo Futsal Ekstraklasy. Zawodnicy BSF ABJ Bochnia przegrywali już z Piastem Gliwice 0:3, ale zwyciężyli 4:3.

Michał Piegza
BSF ABJ Bochnia Materiały prasowe / BSF ABJ Bochnia
W piłce nożnej mówi się, że 2:0 to niebezpieczny wynik. W poniedziałkowy wieczór, w spotkaniu kończącym 22. kolejkę, okazało się, że w lidze halowej prowadząc 3:0 niczego nie można być pewnym.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Piast Gliwice, czyli lider po 21. serii, do rozpędzonej drużyny BSF ABJ Bochnia przyjechał po kolejne punkty, które miały dać powrót na 1. miejsce. Po sobotnio-niedzielnych potyczkach drużyna Orlando Duarte spadła na 3. pozycję.

Wszystko zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami. Goście zdobyli dwa gole i do przerwy prowadzili 2:0. Kiedy po zmianie stron Rick dołożył trzeciego gola mało kto wierzył, że ambitni gospodarze będą w stanie się podnieść.

Tymczasem zespół z Bochni rozpoczął pogoń za Piastem. W 31. minucie złapał kontakt bramkowy, a w 36. minucie wyrównał. W końcówce nikt nie zamierzał kalkulować. Decydujący cios zadali miejscowi i po końcowej syreni mogli się cieszyć z kolejnej wygranej.

22. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy:

BSF ABJ Bochnia - Piast Gliwice 4:3 (0:2)
Wojciech Przybył 23', Kamil Surmiak 31', 39', Sebastian Leszczak 36' - Rick 10', 22', Miguel Pegacha 14'

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.