W Lesznie mecz o półfinał. Oglądaj na żywo, online play-off Fogo Futsal Ekstraklasy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Futsal Ekstraklasa / GI Malepszy Arth Soft Leszno
Materiały prasowe / Futsal Ekstraklasa / GI Malepszy Arth Soft Leszno
zdjęcie autora artykułu

Znamy już trzech półfinalistów play-off Fogo Futsal Ekstraklasy. Stawkę uzupełni GI Malepszy Arth Soft Leszno albo Dreman Opole Komprachcice. Przed tymi zespołami decydujący mecz. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

W polskiej Fogo Futsal Ekstraklasy mamy najważniejszy moment sezonu, czyli fazę play-off, która wyłoni mistrza Polski. W ostatnich dniach poznaliśmy trzech półfinalistów. W tym gronie znaleźli się Rekord Bielsko-Biała, Piast Gliwice oraz Constract Lubawa. Kto do nich dołączy? Przekonamy się już w niedzielę 28 kwietnia. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP (link sponsorowany).

Kto ostatnim półfinalistą?

GI Malepszy Arth Soft Leszno i Dreman Opole Komprachcice będą potrzebować trzeciego meczu, aby rozstrzygnąć między sobą kwestię awansu do półfinału play-off Fogo Futsal Ekstraklasy. Wyrównanej potyczki można było się spodziewać, bo w sezonie zasadniczym te kluby zajęły czwarte i piąte miejsce.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: z piłką robią cuda. To po prostu trzeba zobaczyć

Pierwszy mecz jednak sugerował, że to ekipa z Opola zapewni sobie awans, bo Dreman we własnej hali wygrał aż 7:3. Świetne zawody rozegrali wówczas Felipe oraz Waldemar Sobota, którzy popisali się hat-trickami.

Opolanom pozostało udać się do Leszna, aby przyklepać awans po dwóch meczach. Stało się jednak inaczej, bo rywal na tyle się zmobilizował, że przed własnymi kibicami doprowadził do wyrównania. Zwycięstwo 4:3 sprawiło, że potrzebny jest dodatkowy mecz, który wyłoni półfinalistę.

Wszystko wyjaśni się w Lesznie

Dreman Opole Komprachcice ma jeden poważny problem, a jest nim fakt, że decydujące spotkanie odbędzie się w Lesznie. Gospodarze mają zatem duży atut, ale to nie wystarczy, aby zapewnić sobie awans do następnej fazy play-off.

GI Malepszy Arth Soft Leszno na pewno musi wyciągnąć wnioski z sobotniego zwycięstwa. Wprawdzie udało się wygrać, ale niewiele brakowało, a opolanie by odwrócili losy spotkania. Gracze z Leszna w pewnym momencie prowadzili już 4:0, ale potem stracili trzy gole w ostatnich minutach.

Na pewno kibice nie powinni narzekać na brak emocji. Ten jeden mecz wyłoni półfinalistę, a więc raczej nikt nie będzie kalkulować. To z kolei daje nadzieję, że zobaczymy futsal na wysokim poziomie.

Gdzie oglądać na żywo Fogo Futsal Ekstraklasę?

W sezonie zasadniczym nieznacznie lepsi byli zawodnicy GI Malepszy Arth Soft Leszno. W tabeli zajęli czwarte miejsce, a swojego rywala z Opola ostatecznie wyprzedzili o jeden punkt. A jak wówczas układały się ich bezpośrednie pojedynki?

Dreman Opole Komprachcice we własnej hali przegrał 0:3, ale w rewanżu było już inaczej i wtedy to ekipa z Leszna została pokonana 4:3. To wszystko pokazuje, że mamy do czynienia z drużynami na zbliżonym poziomie i decydująca może być dyspozycja dnia zawodników.

Kiedy i gdzie oglądać GI Malepszy Arth Soft Leszno - Dreman Opole Komprachcice? Ostatni mecz w ramach ćwierćfinału play-off Fogo Futsal Ekstraklasy odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia o godzinie 20:00. Transmisja na żywo, online w Pilot WP (link sponsorowany).

Niemcy przyjeżdżają specjalnie na mecze Polaka. "Mam różne szalone pomysły" >> To koniec. Opuszcza Legię Warszawa >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)