Ruch Chorzów blisko podjęcia decyzji w sprawie trenera

Po spadku z Fogo Futsal Ekstraklasy Ruch Chorzów zamierza po roku wrócić do ligowej elity. Coraz więcej wskazuje na to, że drużynę w I lidze prowadził będzie Roman Wachuła.

Michał Piegza
Michał Piegza
Piłkarze Ruchu Chorzów cieszą się ze zdobytego gola Facebook / Ruch Chorzów Futsal / Tomasz Stefanik / Piłkarze Ruchu Chorzów cieszą się ze zdobytego gola
Nie udało się Ruchowi Chorzów Futsal utrzymać w Fogo Futsal Ekstraklasie. Po fatalnej pierwszej rundzie, w rewanżach Niebiescy prezentowali się dużo lepiej, ale wcześniejszych strat nie udało się odrobić.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

5-krotni futsalowi mistrzowie Polski na pocieszenie mogą o sobie mówić jako o najmocniejszym spadkowiczu. W Chorzowie nikt nie zamierza rozpaczać. W klubie myśli się już o nowym sezonie.

Wciąż nie jest jasne, kto poprowadzi drużynę w rozgrywkach I ligi. Pod koniec sezonu Ruch prowadził Roman Wachuła i czynił to z dużym powodzeniem. Sam zainteresowany nie wyklucza, że na zapleczu Fogo Futsal Ekstraklasy wciąż będzie prowadził drużynę.

- Szkoda, że z tymi chłopakami spadliśmy z ligi. Na kolana zawsze można spaść, ale trzeba mieć odwagę, aby z nich wstać i wrócić do Fogo Futsal Ekstraklasy - przyznał Wachuła, cytowany przez klubowe media.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: z piłką robią cuda. To po prostu trzeba zobaczyć

Ruch Futsal w 2024 roku zaliczył pierwszy w historii spadek z ligi, ale pamiętam należy, że na takowy zapowiadało się już od dwóch sezonów. Do zmian w klubie doszło zbyt późno, ale obecni działacze potrafią odbudowywać drużyny mające problemy. Świadczyć o tym może piłkarze Ruchu grający na trawiastych boiskach.

- Będziemy się starać i robić wszystko ku temu, by powrót stał się jak najszybciej. Prawdopodobnie ze mną na trenerskiej ławce - zdradził Roman Wachuła, który wiosną musiał podjąć błyskawiczną decyzję o zakończeniu futsalowej kariery i w pełni poświęceniu się szkoleniowej.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Czytaj także:
Czwarty do brydża. Komplet półfinalistów Fogo Futsal Ekstraklasy
Coraz bliżej historycznego awansu do Fogo Futsal Ekstraklasy

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)

Czy Ruch Chorzów Futsal po roku wróci do Fogo Futsal Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×