Constract zrewanżuje się Rekordowi? Na parkiecie mogą lecieć iskry

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Constract Lubawa
Materiały prasowe / Constract Lubawa

Przed nami drugi finał Fogo Futsal Ekstraklasy. Tym razem drużyny Rekordu i Constractu spotkają się w Bielsku-Białej. Zanosi się na kapitalne widowisko.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwszy akt rywalizacji o złoty medal w sezonie 2023/2024 Fogo Futsal Ekstraklasy jest już za nami. 22 maja 2024 roku drużyny spotkały się w Lubawie. Środowy mecz dostarczył mnóstwo emocji. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, co mogło wywołać pewne rozczarowanie, ale późniejsze wydarzenia na boisku wynagrodziły oczekiwanie.

W 28. minucie Kacper Sendlewski otworzył wynik spotkania. Jednak odpowiedź przeciwników była natychmiastowa - Matheus Ferreira pokonał bramkarza Constractu po szybkiej akcji. Do końca drugiej połowy trwała zacięta walka o decydującą bramkę, ale żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Dogrywka stała się koniecznością. W niej Claudinho zdobył prowadzenie dla Constractu, wpisując się na listę strzelców w 43. minucie. Gdy wydawało się, że gospodarze mogą odnieść zwycięstwo, Taras Korolyszyn wyrównał w ostatniej minucie gry!

Remis utrzymał się do końcowego gwizdka, co oznaczało, że o wyniku zadecydują rzuty karne. W tej rywalizacji lepsi okazali się zawodnicy z Bielska-Białej, wygrywając 4:2 i obejmując prowadzenie w walce o mistrzostwo Polski. Jednak wszystko może się jeszcze zdarzyć - przypomnijmy, że finał toczy się do trzech zwycięstw, więc możemy być świadkami aż pięciu meczów!

Rewanżowe starcie dojdzie do skutku 26 maja 2024 roku (niedziela) o godz. 20:15 w Bielsku-Białej. Transmisja dostępna będzie na Pilot WP.

A kiedy kolejne mecze finałowe? 3. finał: 27.05.2024, 18:00, Rekord Bielsko-Biała vs Constract Lubawa (ewentualny) 4. finał: 31.05.2024, 18:00, Constract Lubawa vs Rekord Bielsko-Biała (ewentualny) 5. finał: 01.06.2024, 21:15, Constract Lubawa vs Rekord Bielsko-Biała

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie Pilot WP (link sponsorowany).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty