Mistrz Polski nie poddaje się. Siedem goli w Bielsku-Białej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Constract Lubawa
Materiały prasowe / Constract Lubawa

Za nami drugie spotkanie finałowe play-off Fogo Futsal Ekstraklasy. W Bielsku-Białej górą obrońca trofeum Constract, który pokonał Rekord 5:2.

Już wiemy, że w 2024 finałowa rywalizacja w finale Fogo Futsal Ekstraklasy nie rozstrzygnie się w trzech meczach. Po wygranej w Lubawie Rekord nie poszedł za ciosem i nie dał rady we własnej hali pokonać Constraktu.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Po środowym meczu trener obrońców tytułu Dawid Grubalski podkreślał, że wielu jego graczy nie było sobą. Porażka po rzutach karnych była tylko potwierdzeniem słabszej dyspozycji.

W Bielsku-Białej Konstruktorzy chcąc pozostać w grze o tytuł musieli zwyciężyć co najmniej raz. Udało się już za pierwszą próbą.

Goście otworzyli wynik już w 3. minucie. Gospodarze potrzebowali sześciu, aby wyrównać. Przed syreną kończącą premierową odsłonę po raz drugi na prowadzenie wyszedł Constract.

Prawdziwe strzelanie rozpoczęło się w 2. części gry. Na trafienie Pedrinho odpowiedział momentalnie Matheus Ferreira. Rekord długo miał nadzieję na doprowadzenie kolejny raz do dogrywki.

Tym razem nie udało się. Marzenia gospodarzy zamknął Victor Lopez. Bamkarz Konstruktorów wykorzystał fakt wycofania golkipera przez bielszczan. Kilkadziesiąt sekund później wynik gry na 5:2 strzałem głową z okolic środka pola ustalił Tomasz Kriezel.

Trzecie starcie już w poniedziałek. Wówczas okaże się, kto do piątkowej rywalizacji numer cztery w Lubawie przystąpi z uprzywilejowanej pozycji, a kto z nożem na gardle.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Rekord Bielsko-Biała Constract Lubawa 2:5 (1:2) Artur Popławski 9', Matheus Ferreira 26' - Kacper Sendlewski 3', Mateusz Mrowiec 20', Pedrinho 25', Victor Lopez 38', Tomasz Kriezel 39'

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:1.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty