Constract Lubawa znowu pod ścianą. "To początek tego, co nas czeka"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / J. Adamska / Gwiazdę czekają arcytrudne potyczki z Rekordem i Constractem

Mistrz Polski Constract Lubawa, chcąc obronić tytuł, w finale play-off potknąć się już nie może. - To początek tego, co nas czeka - zapowiedział trener Konstruktorów Dawid Grubalski.

Ogromnych emocji dostarczają finałowe mecze play-off Fogo Futsal Ekstraklasy. Po trzech potyczkach pod ścianą jest obrońca trofeum Constract Lubawa. Zespół przegrał w poniedziałek w Bielsku-Białej z Rekordem 1:2 i po raz drugi w play-off jest pod ścianą. Kolejna porażka oznacza utratę szans na obronę tytułu.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

O ile po pierwszej porażce trener Constraktu Dawid Grubalski zwracał uwagę na słabszą dyspozycję niektórych zawodników, to po poniedziałkowej przegranej już wszystko widział inaczej. - Z dotychczasowych ten mecz był najlepszy w wykonaniu obu drużyn. Pierwsza połowa ze wskazaniem na Rekord, my swój czas mieliśmy po przerwie. Do 12. minuty drugiej części mieliśmy kilka szans, ale je zmarnowaliśmy. Przez to nie wygraliśmy. Rywal swoją szansę wykorzystał i ciężko było odmienić losy. W przewadze zmarnowaliśmy świetne szanse - ocenił potyczkę w rozmowie z oficjalnym kanałem Fogo Futsal Ekstraklasy szkoleniowiec drużyny z Lubawy.

- Mieliśmy kilka okazji, zmarnowaliśmy je. Rekord był bardziej skuteczny i zwyciężył. To normalne, że w finale nikt nogi nie odkłada. Dla kibiców był to emocjonujący mecz. Na pewno ich poziom nie zawiódł - przyznał zawodnik gości Tomasz Kriezel. - Mecz był na styku, na remis. My mieliśmy więcej szans, ale przegraliśmy - Martin Dosa.

W piątek Constract nie może się potknąć. Lubawianie z Rekordem przegrać nie mogą. Spokojnie do sytuacji podchodzi Dawid Grubalski. - To początek tego, co nas czeka. W Lubawie czekają nas dwa zacięte spotkania - wyraził nadzieję trener.

Kolejne finałowe spotkanie odbędzie się w piątek, ewentualne piąte w sobotę. Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty