Futsal. Rywale Polaków w grze o EURO

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w futsalu
WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w futsalu
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacji Polski nie udało się zakwalifikować do mistrzostwa świata. W grudniu Biało-Czerwoni rozpoczną walkę o prawo gry w finałach mistrzostw Europy. Podopieczni Błażeja Korczyńskiego poznali rywali.

Reprezentacja Polski w futsalu poznała rywali w grze o awans do finałów mistrzostw Europy. Podopieczni Błażeja Korczyńskiego mogli mówić o szczęściu. Pomógł we wszystkim fakt, że Biało-Czerwoni byli losowani z pierwszego koszyka.

Polska zmierzy się ze Słowacją, Mołdawią oraz Turcją. Potyczki będą rozgrywane systemem mecz i rewanż. Ustalono cztery "okna" meczów. Zaplanowane je na 9-18 grudnia, 27 stycznia-5 lutego, 3-12 marca, a także 7-16 kwietnia.

Awans do finałów, które na przełomie stycznia i lutego 2026 odbędą się na Litwie i Łotwie wywalczy zwycięzcy grup. Zespoły z drugich miejsc będą walczyły w barażach, które zaplanowano na 15-24 września 2025 roku.

Przypomnijmy, że Polakom nie udało się po raz pierwszy od 1992 roku zakwalifikować do finałów mistrzostw świata. Biało-Czerwoni w barażach przegrali z Chorwacją, wcześniej mieli awans na wyciągnięcie ręki, ale w decydującym starciu ulegli Ukrainie i ostatecznie w Uzbekistanie ich zabraknie.

Czytaj także: Selekcjoner reprezentacji Polski zadecydował. Oto lista powołanych Było blisko. Polscy futsaliści nie pojadą na mistrzostwa świata

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak się żegnać, to z przytupem. Klopp nieźle zaszalał!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty