Koniec pewnej epoki w Piaście Gliwice

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Orlando Duarte
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Orlando Duarte
zdjęcie autora artykułu

Przerwa pomiędzy sezonami Fogo Futsal Ekstraklasy to czas zmian w klubach. Pewien okres zakończył się w Piaście Gliwice. Z zespołu odszedł portugalski trener Orlando Duarte.

To już pewne. Po czterech latach z 3. drużyny Fogo Futsal Ekstraklasy Piasta Gliwice odchodzi trener Orlando Duarte. Portugalczyk na zawsze zapisał się na kartach historii klubu, wszak doprowadził zespół do mistrzostwa Polski w sezonie 2021/22.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Każdy rok pracy w Piaście Duarte kończył z medalem. Trener przejął zespół w momencie, kiedy ten w lidze zawodził. Portugalczyk odmienił ekipę z Gliwic. Trzykrotnie wywalczył brązowy medal i raz wspomniany wcześniej złoty.

Dodatkowo dwukrotnie doprowadził Piast do finału Pucharu Polski. W maju zespół sięgnął po trofeum po raz pierwszy w historii.

Z kolei w futsalowej Lidze Mistrzów przed ponad rokiem dotarł dotarł do Elite Rounde, gdzie w rozgrywce okazał się słabszy tylko od późniejszego triumfatora Palmy Futsal.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można oglądać w nieskończoność! Cudowne uderzenie w futsalu

Kilkanaście dni temu, po wywalczeniu brązowego medalu, Duarte podkreślał, że jego zespół stać było na kolejne mistrzostwo Polski. Miejsce na najniższym stopniu podium było dla szkoleniowca dużym rozczarowaniem.

Po zakończeniu sezonu działacze Piasta i trener postanowili rozwiązać obowiązującą umowę za porozumieniem stron. Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Czytaj także: Wiadomo, kiedy ruszy nowy sezon Fogo Futsal Ekstraklasy Rekord Bielsko-Biała mistrzem Polski w futsalu!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty