Czekali dwa lata. "Złoto wspaniale smakuje!"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Joanna Adamska / Rekord świętował mistrzostwo Polski
Materiały prasowe / Joanna Adamska / Rekord świętował mistrzostwo Polski
zdjęcie autora artykułu

Po dwóch latach Rekord ponownie w mistrzowskiej koronie. Bielszczanie po raz siódmy w historii zasiedli na tronie. To obecnie najbardziej utytułowany zespól w polskim futsalu.

W tym artykule dowiesz się o:

Dwa lata Rekord Bielsko-Biała czekał na odzyskanie mistrzostwa Polski. Po pięciu triumfach z rzędu dominację drużyny spod Klimczoka przerwał Piast Gliwice. Rok później po tytuł sięgnął Constract. W piątek bielszczanie odebrali mistrzostwo lubawianom.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Triumf w Fogo Futsal Ekstraklasie Rekord mógł świętował w hali rywala, w rywalizacji do trzech wygranych zwyciężając 3:1. - Złoto wspaniale smakuje. Teraz my wychodzimy zwycięsko z rywalizacji. Cieszymy się, że mogliśmy zagrać przy tej wspaniałej publiczności. Czego chcieć więcej? - cieszył się w rozmowie z oficjalnym kanałem rozgrywek jeden z najlepszych zawodników ligi Mikołaj Zastawnik.

O tytuł łatwo nie było. Przed rokiem Constract pokonał Rekord w trzech meczach. Lubawianie zdobyli tytuł, ale w fazie zasadniczej najlepsi byli bielszczanie. Tym razem sytuacji odwróciła się. To Konstruktorzy wygrali fazę ligową, ale po play-off to Rekord okazał się lepszy.

- Nie były to łatwej mecze. Borykamy się z wieloma urazami, ale jak mówią sukces rodzi się w bólach. Pomimo problemów każdy dał z siebie maksimum i możemy cieszyć się z wygranej - podsumował zawodnik Rekordu.

Dla bielszczan to już siódmy złoty medal mistrzostw Polski. Rekord to obecnie najbardziej utytułowany zespół w polskim futsalu, który obecnie ma już dwa złota więcej od drugiego w rankingu Ruchu Chorzów, który jeszcze pod szyldem Clearexu przez wiele lat był najbardziej utytułowaną drużyną w kraju.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można oglądać w nieskończoność! Cudowne uderzenie w futsalu

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Czytaj także: Wiadomo, kiedy ruszy nowy sezon Fogo Futsal Ekstraklasy Rekord Bielsko-Biała mistrzem Polski w futsalu!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty