Fenomen Constractu Lubawa. Niewielu może się tym pochwalić

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Joanna Adamska / Wicemistrzem Polski Constract Lubawa
Materiały prasowe / Joanna Adamska / Wicemistrzem Polski Constract Lubawa
zdjęcie autora artykułu

Należałoby się dość mocno natrudzić, aby znaleźć drugi taki zespół. Constract Lubawa ma za sobą pięć sezonów w Fogo Futsal Ekstraklasie i każdy kończył miejscem na podium.

W tym artykule dowiesz się o:

Po sezonie 2023/24 futsaliści Constractu Lubawa mogą mieć różne odczucia. Zespół świetnie zaprezentował się w Lidze Mistrzów, ale w Fogo Futsal Ekstraklasie nie obronił mistrzostwa Polski.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Drużyna prowadzona przez Dawida Grubalskiego w finale play-off okazała się słabsza od Rekordu Bielsko-Biała i musiała zadowolić się srebrem.

Dla lubawian był to już piąty medal w lidze futsalu. Pamiętać należy, że Konstruktorzy w elicie mają za sobą dopiero... pięć sezonów. Po pierwszy krążek Constract sięgnął w 2020 roku. Zespół w debiutanckich rozgrywkach wywalczył srebro.

Rok później drużyna z Lubawy powtórzyła wynik, a w kolejnym zdobyła pierwszy w historii brązowy krążek. Do szczęścia w kolekcji brakowało złota. Udało się w sezonie 2022/23, kiedy podopieczni Grubalskiego wprawdzie w fazie zasadniczej ustąpili miejsca Rekordowi, ale w wielkim finale udowodnili swoją wyższość nad bielszczanami.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdor chciał rzucić koszulkę. I zaczęło się szaleństwo

Kilkanaście dni temu Rekord zrewanżował się Constractowi i w finale do trzech zwycięstw wygrał 4:1. W gablocie po raz kolejny pojawiły się srebrne medale.

Konstruktorzy mają się czym szczycić. Wprawdzie do miana najbardziej utytułowanej drużyny dużo im jeszcze brakuje, to jedno złoto, trzy srebra i jeden brąz przez pięć lat gry w Fogo Futsal Ekstraklasie mogą robić wrażenie.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP.

Czytaj także: Wiadomo, kiedy ruszy nowy sezon Fogo Futsal Ekstraklasy Rekord Bielsko-Biała mistrzem Polski w futsalu!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty