Beniaminek po awansie: Jesteśmy w zupełnie innym punkcie wyjścia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / AZS UŚ Katowice / AZS UŚ Katowice
Facebook / AZS UŚ Katowice / AZS UŚ Katowice
zdjęcie autora artykułu

Futsaliści AZS-u UŚ Katowice po roku wrócili do Fogo Futsal Ekstraklasy. Beniaminek ma nadzieję, że do ligi futsalu wniesie coś nowego.

W grupie południowej I ligi futsaliści AZS-u UŚ Katowice o bezpośredni awans walczyli z Gwiazdą Ruda Śląska, która promocję wywalczyła po barażach.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Przed nadchodzącym sezonem Akademicy plany mają ambitne. - Jesteśmy w zupełnie innym punkcie wyjścia. Niestety rok temu nie byliśmy kompletnie gotowi do rywalizacji na najwyższym poziomie i zmiany musiały być głębokie, a niestety i tak okazały się niewystarczające, choć tak naprawdę niewiele nam zabrakło - przyznał w rozmowie z portalem Fogo Futsal Ekstraklasy trener AZS-u Marcin Waniczek.

W Katowicach wszyscy mają nadzieję, że awans do ligowej elity nie będzie epizodem, a drużyna na dłużej zagości w lidze. - Od pierwszej rozmowy mojej z prezesem Fangorem uważaliśmy, że jedną z najważniejszych rzeczy, które musimy zmienić, będzie odklejenie wszystkich istniejących łatek określających i wykrzywiających wizerunek klubu, który zawsze był stabilny, poukładany i przewidywalny w pozytywnym tego słowa znaczeniu - przyznał trener.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdor chciał rzucić koszulkę. I zaczęło się szaleństwo

- Zobaczymy czy w tym sezonie będziemy grali o coś więcej niż spokojne utrzymanie. Mocno w to wierzę, bo traktuję i awans i spadek jako sumę doświadczeń, które to pozwolą nam zdobywać cyklicznie punkty w lidze - stwierdził szkoleniowiec beniaminka.

Przed nowym sezonem dojdzie do zmian w kadrze AZS-u UŚ. - Futsal Ekstraklasa to inne wymagania - powiedział Waniczek, który podkreślił, że różnica pomiędzy I ligą, a elitą jest bardzo duża. - Doszliśmy do momentu, że zawodnicy, którzy grają w Fogo Futsal Ekstraklasie muszą traktować swoje ciało jak dobrze naoliwiony silnik - zaznaczył.

Czytaj także: Wiadomo, kiedy ruszy nowy sezon Fogo Futsal Ekstraklasy Rekord Bielsko-Biała mistrzem Polski w futsalu!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty