Polak wraca do najwyższej ligi hiszpańskiej. Teraz odsłania kulisy walki o awans

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Pescados Rubén Burela FS / Michał Kałuża
YouTube / Pescados Rubén Burela FS / Michał Kałuża
zdjęcie autora artykułu

Michał Kałuża znów będzie występować w najwyższej hiszpańskiej klasie rozgrywkowej w futsalu. Niedawno wywalczył awans razem ze swoją ekipą Burelą FS. Co było kluczem do sukcesu?

W tym artykule dowiesz się o:

Kiedyś Michał Kałuża grał w Fogo Futsal Ekstraklasie. Dziś natomiast z powodzeniem rywalizuje na hiszpańskich parkietach. Ostatnio wespół z Burelą FS świętował powrót do futsalowej Primera Division. Sukces udało się osiągnąć po znakomitej grze w barażu.

- Naszym celem przedstawionym przed sezonem był awans czy to bezpośrednio, czy po fazie play-off. Przed sezonem mieliśmy trochę obaw, bo było trochę zmian kadrowych i początek sezonu pokazał, że potrzebowaliśmy nieco czasu, żeby się trochę zgrać i lepiej poznać. Po pierwszych dwóch słabszych miesiącach zaczęło to funkcjonować i z każdym meczem wyglądaliśmy coraz lepiej - powiedział bramkarz w rozmowie z futsalekstraklasa.pl.

Wiadomo, że przed następnym sezonem w klubie Polaka dojdzie do zmian. On jednak nie musi martwić się o miejsce w składzie.

- Zmiany w zespole z pewnością będą. Mamy dwóch-trzech zawodników, którzy byli wypożyczeni i oni wrócą do swoich klubów. Mam nadzieję, że odpowiednio się wzmocnimy, by odpowiednio rywalizować w najlepszej lidze Europy. Jeszcze kolejny rok spędzę w Bureli. Jestem szczęśliwy, bowiem to był też mój cel, żeby wywalczyć awans i kontynuować tutaj swoją przygodę - podkreślił Kałuża.

Archiwalne mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie Pilot WP (link sponsorowany).

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Co z przyszłością Michała Probierza? Reprezentanci mówią jednym głosem

Zobacz także: > Już ma plan. "Zbudować i sprzedać w Warszawie" > Polityczny skandal na Euro? Spójrz, jaki napis był na fladze Ukrainy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty