Już ma plan. "Zbudować i sprzedać w Warszawie"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki
zdjęcie autora artykułu

Wojciech Szczęsny wie już, co chce robić po zakończeniu sportowej kariery. Golkiper w rozmowie z kanałem Foot Truck zdradził, że planuje zająć się deweloperką i spełnić marzenie z dzieciństwa.

Od miesięcy wiadomo, że Wojciech Szczęsny po Euro 2024 zakończy reprezentacyjną karierę. Golkiper polskiej kadry przymierza się także do rozstania z piłką nożną klubową i wiele wskazuje na to, że jego ostatnim przystankiem będzie Arabia Saudyjska i Al-Nassr.

Wielu byłych zawodników decyduje się na pozostanie w sporcie w nieco innym charakterze, ale bramkarz ma zupełnie inną wizję przyszłości. Niektórzy mogą być zaskoczeni.

- Planów mam parę. Wszystkie są związane mniej lub bardziej związane z biznesem deweloperskim. Niektóre są bardziej deweloperką, a te marzeniowe są związane z architekturą. Chciałbym studiować architekturę - rozpoczął w rozmowie z kanałem Foot Truck na platformie Youtube.

ZOBACZ WIDEO: Polscy kibice rozczarowani po meczu z Austrią. Oberwało się Probierzowi i Lewandowskiemu

A następnie opowiedział o marzeniu z dzieciństwa, które go zainspirowało: - Jak mieszkałem na Grochowie na dziesiątym piętrze, z mojego mieszkania nie było widać centrum Warszawy. Na klatce schodowej było takie małe okienko i było idealnie skierowane na centrum. Tam była panorama Warszawy i ja nie jestem w stanie powiedzieć czemu, ale myślałem, że zaprojektuje budynek, który zmieni panoramę tej Warszawy.

- Dzisiaj ja bym chciał go zaprojektować, zbudować i sprzedać. Wtedy nie sądziłem, że będę w stanie to zrobić. Nie jest tak, że skończę karierę i będę próbował zbudować 150 pięter w Warszawie i możliwe, ze tak nigdy nie będzie. Cel nie jest najważniejszy, a najważniejsze jest do niego dążyć. Wierzę, że kiedyś do tego dojdzie - zakończył wątek 34-latek.

Golkiper ma wielkie plany, ale w najbliższym czasie będzie się skupiać jeszcze na piłce nożnej. Podopiecznych Michała Probierza czeka na Euro 2024 trzeci i zarazem ostatni mecz z Francją, który zaplanowano na wtorek. Jak informują włoskie media (---> TUTAJ), w najbliższych dniach wyjaśnić ma się także klubowa przyszłość Wojciecha Szczęsnego.

---> Bramkarz z asystą. Sceny na Euro [WIDEO] ---> Niezwykła sytuacja. Wszyscy w grupie mają po trzy punkty

Źródło artykułu: WP SportoweFakty