Wszystko jasne. Piast Gliwice z nowym trenerem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Piast Gliwice Futsal / Juninho poprowadzi Piasta Gliwice
Facebook / Piast Gliwice Futsal / Juninho poprowadzi Piasta Gliwice
zdjęcie autora artykułu

Wyjaśniło się, kto będzie następcą Orlando Duarte, który w czerwcu za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Piastem Gliwice. Drużynę poprowadzi Brazylijczyk Juninho.

Wielu z zaskoczeniem przyjęło rozstanie z Piastem Gliwice trenera Orlando Duarte. Po sezonie zakończonym wywalczeniem brązowego medalu i Pucharu Polski, strony porozumiały się i współpraca została zakończona.

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Kilka tygodni musieliśmy czekać na ogłoszenie nowego trenera drużyny z Gliwic, która pod dowództwem Duarte w 2022 roku wywalczyła pierwszy w historii Piasta tytuł mistrza Polski. W sezonie 2024/25 zespół poprowadzi Brazylijczyk Juninho.

- To trener najlepszy na ten czas dla naszego klubu. Wspierajmy go, pomagajmy i budujmy razem dalej historię - powiedział kilka dni temu w rozmowie z klubową stroną dyrektor sportowy Rafał Franz. - Cele są niezmienne i każdy je zna. Oczywiście nowy trener będzie potrzebował czasu na wdrożenie swojej pracy i to również jest bardzo ważne - dodał.

46-letni Juarez de Souza Junior do tej pory pracował w Brazylii. Przed dwoma laty został trenerem  ACMF/Campo Mourao, z którym awansował do fazy play-off. W kolejnych rozgrywkach odszedł z dotychczasowego klubu i objął Blumenau. Drużynę prowadził także w 2024 roku.

- Do Piasta przychodzę, aby wygrać wszystkie możliwe rozgrywki, w których przyjdzie nam wziąć udział. Będzie to dla mnie nowe, a zarazem duże wyzwanie, ale jesteśmy gotowi, aby pokonać każdego. Pracując zespołowo wspólnie dojdziemy do celu - powiedział Juninho, cytowany przez klubowy portal Piasta.  [u] ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Mecz z Francją nie przekonał go. "Boje się"

Mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP. Czytaj także: Wiadomo, kiedy ruszy nowy sezon Fogo Futsal Ekstraklasy Rekord Bielsko-Biała mistrzem Polski w futsalu![/u]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty