Remedium lepsze od KS-u Gniezno

W spotkaniu dwóch zespołów walczących o awans do ekstraklasy, Remedium Pyskowice wygrało z KS-em Gniezno 2:0. Obie bramki gospodarze strzelili po przerwie.

Mateusz Klejborowski

Mecz ten był bardzo ważny dla układu tabeli, bowiem oba zespoły walczą o awans do ekstraklasy, a poza tym przed tą kolejką miały na swoim koncie tyle samo punktów (po 27). Nic więc dziwnego, że spotkanie było bardzo wyrównane, a o jego losach zadecydowała dopiero druga połowa. Wcześniej obie drużyny grały bardzo asekuracyjnie, przede wszystkim uważając na to, żeby nie stracić bramki.

W drugiej części gry bardziej skuteczni byli zawodnicy Remedium, i najpierw Tomasz Misiak, a potem Rafał Górny pokonali bramkarza z Gniezna - Michała Wasielewskiego. Goście, pomimo wielu prób, nie zdołali zmienić wyniku i z Pyskowic wyjechali bez żadnego punktu.

Dzięki wygranej, strata Remedium do drugiego w tabeli AZS-u Katowice (do ekstraklasy awansują dwa najlepsze zespoły) wynosi 5 punktów, natomiast gnieźnianie tracą rywala z Katowic już 8 "oczek". Liderem rozgrywek niezmiennie jest AZS Gdańsk.

Remedium Pyskowice - KS Gniezno 2:0 (0:0)
bramki: Misiak, Górny

Za tydzień KS Gniezno podejmie u siebie Mazovię Warszawa (11.02.12r. godz. 18.00).

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)