Futsal: Gatta Active z Pucharem Polski

Futsaliści Gatty Active Zduńska Wola sięgnęli po Puchar Polski. W finale pokonali Clearex Chorzów 3:2 i po raz pierwszy w swojej historii wywalczyli trofeum.

Michał Piegza

Futsaliści FT Gatty Active Zduńska Wola sięgnęli po pierwszy w swojej historii Puchar Polski. W finale czwarty zespół ekstraklasy zakończonego niedawno sezonu pokonał Clearex Chorzów.

Mecz finałowy trzymał w napięciu do ostatniej minuty. W rozgrywanym w chorzowskiej hali MORiS pojedynku w 18. minucie prowadzenie objęła Gatta. Do bramki Cleareksu trafił Michał Szymczak. Chwilę po zmianie stron błąd obrony graczy ze Zduńskiej Woli wykorzystał Daniel Wojtyna.

Po kolejnych dziesięciu minutach Gatta znowu prowadziła. Ładnym zagraniem technicznym popisał się Michał Marciniak i było 2:1. Chwilę później zespołowa akta graczy ze Zduńskiej Woli i po raz trzeci do bramki Cleareksu trafił Krzysztof Adamski.

Chorzowianie po stracie goli wycofali bramkarza, ale gospodarzy turnieju stać było jedynie na trafienie Tomasza Rabczaka w 36. minucie. Końcówka meczu to huraganowe ataki Cleareksu, który jednak grał nieskutecznie. W ostatnich sekundach świetnej okazji dla chorzowian nie wykorzystał Sebastian Wojciechowski. Chwilę później szalona radość zapanowała w obozie Gatty, która zdobywając Puchar Polski wynagrodziła sobie czwarte miejsce w lidze.

Gatta Active Zduńska Wola - Clearex Chorzów 3:2 (1:0)
Szymczak 18', Marciniak 32', Adamski 35' - Wojtyna 21', Rabczak 36'.

Gatta Zduńska Wola: Szewczyk, Bielichowski - Wójcik, Olejniczak, Marciniak, Szymczak, Stanisławski, Gepert, Adamski, Rachubiński, Milewski, Oleszczyk.

Clearex Chorzów: Pstrusiński, Leoniak - Miozga, Seget, Rabczak, Wojtyna, Salisz, Wojciechowski, Grecz, Popławski, Krzywka, Adamczyk, Lutecki, Gaweł.