Futsal: Pozostało jedno wolne miejsce

Nie było niespodzianek w niedzielnych meczach w ekstraklasie futsalu. Przypomnijmy, że do największej niespodzianki doszło w sobotę, gdy swój mecz przegrał wicelider.

Michał Piegza

Bez niespodzianek przebiegały niedzielne mecze ekstraklasy futsalu. Swoje pojedynki wygrały wyżej notowane zespoły. W Tychach w spotkaniu GKS  z FT Gattą Active Zduńska Wola przyjezdni dominowali od początku do końca i pewnie sięgnęli po komplet punktów.

Bez historii przebiegał mecz w Pyskowicach. Remedium szanse na dobry wynik straciło już w pierwszej połowie. Rekord Bielsko-Biała wciąż pewnie trzyma się czołówki ligi. W ostatnim pojedynku Wisła Krakbet Kraków rozgromiła w Gdańsku AZS Uniwersytet Gdański. Już po pierwszej części Biała Gwiazda prowadziła 7:2. Zwycięstwo gości, poza trzema pierwszymi minutami, gdy gospodarze objęli prowadzenie  nie podlegało dyskusji.

Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały cztery kolejki. Znamy już siedem drużyn, które zagrają w play-off. Wiele wskazuje na to, że ósmym zespołem będzie Remedium Pyskowice.

Wyniki 18. kolejki:

GKS Tychy - FT Gatta Active Zduńska Wola 4:8 (3:5)
Kołodziejczyk 9', Szachnitowski 10', 39', Jagiełło 14' - Marciniak 3', 7', 13', 27', Adamski 8', Krawczyk 11', Gepert 32', Milewski 36'

Remedium Pyskowice - Rekord Bielsko-Biała 2:4 (1:4)
Minkus 2', Wolny 36' - Machura 2', 16', Dura 17', Łysoń 20'

AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk - Wisła Krakbet Kraków 3:8 (2:7)
Knioch 1', 31', Pawicki 17' - Zadorożnyj 4', 15', Olszewski (sam.) 8', Vakhula 11', 19', Kusia 13', 40', Czech 17'

Clearex Chorzów - Marwit Toruń 7:1 (3:0)
Rabczak 1', Wojciechowski 3', 40', Miozga 20', 37', Ulfik 37', Maciąg (sam.) 40' - Szamotij 40'

AZS Uniwersytet Śląski Katowice - Pogoń '04 Szczecin 1:5 (1:1) Tosik 22' - Ricardo 3', Wołoszyn 33', 40', Jurczak 36', Maćkiewicz 37' Gwiazda Ruda Śląska - Red Devils Chojnice 6:2 (2:1) Krzymiński 16', Jonczyk 17', 21', Siadul 29', 40', Piasecki 35' - Sobański 15', Kriezel 31'.