Puchar Europy w futsalu: Duży sukces Rekordu Bielsko-Biała!

Kapitalny początek rundy zasadniczej Pucharu Europy zaliczyli futsaliści Rekordu! Ekipa Adama Krygera pokonała Iberię 2000 Tbilisi aż 4:0.

Szymon Mierzyński

Aby zobrazować skalę tego sukcesu, warto zaznaczyć, że bielszczanie dopiero debiutują na tym szczeblu, podczas gdy Gruzini występują tam regularnie od początku istnienia rozgrywek. W edycji 2012/2013 udało im się nawet zajął 4. miejsce.

Pierwsza połowa miała dość wyrównany przebieg i nic nie wskazywało na okazały triumf Rekordu. Po przerwie otworzył się jednak worek z bramkami. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Szymura, a później w jego ślady poszli jeszcze Radek Polasek i dwukrotnie Artur Popławski.
Zespół Adama Krygera pokonał w czwartek teoretycznie najtrudniejszego przeciwnika w turnieju. W kolejnych meczach zmierzy się jeszcze z Nikarsem Ryga oraz Pro-Koktejłs Warna.

Dwie najlepsze ekipy uzyskają awans do kolejnej fazy, która odbędzie się w drugiej połowie listopada.

Rekord Bielsko-Biała - Iberia 2000 Tbilisi 4:0 (0:0)
1:0 - Piotr Szymura 24'
2:0 - Radek Polasek 34'
3:0 - Artur Popławski 35'
4:0 - Artur Popławski 38'

Nikars Ryga - Pro-Koktejłs Warna 4:1 (1:1) 1:0 - Arnaldo Pereira 2' 1:1 - Marko Kostić 13' 2:1 - Maksims Sens 27' 3:1 - Maksims Sens 30' 4:1 - Germans Matjusenko 38'