Futsal: Wygrana Gwiazdy, remis w Katowicach

Gwiazda Ruda Śląska wygrała dopiero po raz drugi w sezonie. Beniaminek we własnej hali ograł innego nowicjusza. Z kolei w Katowicach zanotowano podział punktów.

Michał Piegza
W spotkaniu beniaminków lepsza Gwiazda. Zespół z Rudy Śląskiej świetnie rozpoczął spotkanie z Red Dragons Pniewy obejmując prowadzenie. Później przyjezdni bili głową w mur. Na pięć minut przed końcem gospodarze po raz drugi trafili do siatki. Czerwone Smoki stać było jedynie na honorowego gola, zdobytego kilkanaście sekund przed końcową syreną.Więcej emocji było w Katowicach. AZS Uniwersytet Śląski Katowice szybko wyszedł na dwubramkowe prowadzenie w spotkaniu z faworyzowanym Euromastrem Chrobrym Głogów. Później jednak do pracy wzięli się goście i w 31. minucie strzelili gola na 3:2. Końcówka należała do Akademików, którzy w ostatniej minucie wyrównali.
Gwiazda Ruda Śląska - Red Dragons Pniewy 2:1 (1:0) Hewlik 4', Łuszczek 35' - Zdankiewicz 40'

AZS Uniwersytet Śląski Katowice - KGHM Euromaster Chrobry Głogów 3:3 (2:1)
Krzywka 4', Gładczak 5', Słonina 40' - Urbaniak 19', Pieczyński 25', Pietruszko 31'.