Futsal: Znamy drugiego spadkowicza

W meczu o wszystko w Katowicach AZS UŚ przegrał z Clearexem i stracił szanse na utrzymanie. Chorzowianom wciąż grozi gra w barażach o utrzymanie.

Michał Piegza
Futsal / Futsal

AZS Uniwersytet Śląski Katowice żegna się z ekstraklasą futsalu. Akademicy przegrali z sąsiadem w tabeli Clearexem Chorzów 1:3 i na kolejkę przed końcem rozgrywek nie mają już szans na wyprzedzenie innych rywali (gorszy bilans spotkań z Red Dragons Pniewy).

Do przerwy w meczu prowadzili goście, katowiczanom dopiero w 34. minucie udało się doprowadzić do wyrównania. Jednak AZS potrzebował wygranej. Gospodarze postawili wszystko na jedną kartkę, ale stracili dwa gole i w przyszłym sezonie zagrają na zapleczu ekstraklasy.

AZS UŚ Katowice - Clearex Chorzów 1:3 (0:1) Szczurek 34' - Golly 15', Łuszczek 36', Purolczak 37'